У порту Рені побудують комплекс з перевалки та переробки органічного зерна

У порту Рені побудують комплекс з перевалки та переробки органічного зерна

Укрінформ
У ДП "Ренійський морський торговельний порт" в 2018 році побудують високотехнологічний комплекс з перевалки та переробки органічного зерна. 

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

Інвестиційний проект реалізує ТОВ «Біо-Лайн-Рені» в рамках Закону України «Про спеціальну економічну зону (СЕЗ) Рені».

"На сьогодні, інвестиційний проект пройшов всі необхідні узгодження та експертизи згідно закону. Крім того, реалізація цього проекту передбачена новою редакцією «Плану розвитку Ренійського морського порту на коротко-, середньо-, довгострокову перспективу», затвердженою в Адміністрації морських портів України у минулому році", - йдеться в повідомленні.

Проект буде виконаний в два етапи протягом двох років, загальна сума інвестицій складе 40 млн грн.

Перший етап реалізації проекту заплановано на 2018 рік, протягом якого буде побудований зерносклад на 6 тис. тонн. Загальна сума інвестицій складе 11,5 млн грн. Другий етап - будівництво маслозаводу з переробки соняшнику і сої – запланований на 2019 р. і передбачає суму інвестицій в розмірі 28,5 млн грн. Технологія комплексу відповідатиме стандартам і правилам Європейського інституту органічного господарства (FIBL).

«Світовий досвід доводить, що грамотний розвиток вільних економічних зон – це ефективна модель, яка приносить позитивні плоди як державі і галузі, так і регіону, в якому розташована СЕЗ. Реалізація інвестиційного проекту в рамках діючої СЕЗ в порту Рені – це сигнал для інших інвесторів щодо привабливості порту. Але що ще важливіше - це розвиток портів на принципово іншому рівні, оскільки такі проекти як будівництво комплексу з переробки органічної продукції дозволять не тільки нарощувати вантажообіг, а й розвивати на території порту виробництво з доданою вартістю. АМПУ зі свого боку спільно з Мінінфраструктури розробила і направила в Одеську ОДА проект змін до Закону про СЕЗ Рені в частині пролонгації її дії  та призначення АМПУ, як незалежного суб'єкта, органом господарського розвитку СЕЗ. Розраховуємо на підтримку Одеської ОДА, адже це дозволить підвищити інтерес і довіру з боку інвесторів та зробити їх роботу в порту максимально ефективною», - прокоментував керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Читайте також: П'ять компаній готові зайнятись днопоглибленням в портах України

Проект забезпечить новий вантажопотік олійних і зернових вантажів в порт Рені об'ємом 120 тис. тонн в рік в експортному сполученні. Продукція підприємства буде направлятися в країни Європи. За попередніми оцінками, кількість судозаходів в порт становитиме 80-90 суден.

Крім того, в результаті реалізації проекту буде створено 30 робочих місць, додаткові податкові надходження плануються в обсязі 762 тис. грн, а вже за два роки після початку роботи комплексу річні відрахування в бюджет складуть додатково 3-3,5 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-