Україна запроваджує обмеження споживання газу

Україна запроваджує обмеження споживання газу

Укрінформ
Міненерго ввело тимчасове обмеження споживання газу. Передбачається переведення енергогенеруючих підприємств на мазут.

Про це під час години запитань до уряду заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вчора пройшло засідання кризового штабу під керівництвом Степана Кубіва. Протокольним дорученням було введено національний план дій. Сьогодні вранці з 9 до 10 провів селектор з місцевими адміністраціями. Абсолютно усі працюють у штатному режимі", - розповів він.

Насалик зазначив, що план дій, який починає діяти з сьогоднішнього дня, передбачає переведення енергогенеруючих підприємств з газу на мазут, що дасть можливість економити 15-20 млн кубометрів газу на добу.

"Ми рекомендували повністю зупинити роботу у шкільних, дошкільних та вищих навчальних закладах до 6 березня та переглянути, щоб температурний режим у цих закладах був у мінімально допустимих нормах. Третя позиція - ми звернулися до виробництв з проханням переглянути виробничі процеси для економії ресурсів", - додав міністр.

За його словами, проблеми з балансом передбачаються до 5-6 березня, далі ГТС працюватиме у штатному режимі.

Читайте також: Коболєв пропонує підприємствам на вихідні не обігрівати приміщення

Як повідомляв Укрінформ, у НАК "Нафтогаз України" 1 березня заявили, що здивовані рішенням ПАТ "Газпром", яке відмовилось постачати газ у березні. У НАК повідомили, що Газпром виставив рахунок у рамках контракту, зміненого Стокгольмським трибуналом,  а Нафтогаз оплатив цей рахунок. У НАК розцінили відмову Газпрому від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу і заявили, що планують вимагати від Газпрому компенсації збитків, завданих у результаті цього порушення.

Фото Володимира Тарасова

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-