У

У "Газпромі" не згодні з рішенням Стокгольмського арбітражу

Укрінформ
Російська енергетична компанія "Газпром" заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК "Нафтогаз України" компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

Про це повідомляє РИА Новости.

"Компанія "Газпром" буде захищати свої права всіма способами, доступними їй згідно з чинним законодавством", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: "Нафтогаз" виграв Стокгольмський арбітраж проти "Газпрому" на $2,56 млрд

Також "Газпром" вважає, що у судовому розгляді "виник суттєвий дисбаланс, що порушує базові принципи шведського права".

"Газпром" висловлює незгоду з даним рішенням арбітражу. Раніше ці ж арбітри погодилися з аргументами "Нафтогазу" щодо різкого погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ і невиконання зобов'язань "Нафтогазу" з відбору газу. Однак щодо "Газпрому", що посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був", - скаржаться у російському монополісті.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж відмовився переглядати транзитні тарифи

Нагадаємо: вчора Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-