Перший міжнародний агрокластер в Україні створять за кошти ЄС на Вінниччині

Перший міжнародний агрокластер в Україні створять за кошти ЄС на Вінниччині

Укрінформ
На Вінниччині в рамках проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», який фінансується Євросоюзом, створять перший міжнародний агрокластер в Україні.

Про це на презентації проекту повідомив його координатор – директор ГО «Єврорегіон «Дністер» Андрій Кавунець.

«Ми розпочали реалізацію унікального проекту - створення першого міжнародного кластера для сільськогосподарських виробників в Україні. Проект націлений підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського сектору за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону і впровадження інноваційних рішень в аграрній сфері», - повідомив Кавунець.

За його словами, проект реалізують ГО "Єврорегіон «Дністер» спільно з молдавською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансується він в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна коштом Євросоюзу.

Читайте також: Вінницькі тергромади виграли грант ЄС на розвиток садівництва

Одним із завдань проекту є створення Центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Новостворена фундація дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. 

Також діяльність центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень.

Приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної галузі, виробники фасувальної продукції та інші. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-