Вінницькі тергромади виграли грант ЄС на розвиток садівництва

Вінницькі тергромади виграли грант ЄС на розвиток садівництва

Децентралізація
Укрінформ
На реалізацію проекту «Яблуневий шлях» Євросоюз виділяє 560 тисяч євро.

Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, ініціював проект розвитку садово-ягідного потенціалу території Барського і Жмеринського районів і допоміг двом об’єднаним громадам виграти грант Євросоюзу на реалізацію проекту «Яблуневий шлях» на суму 560 тис. євро (понад 17 мільйонів гривень).

Про це у середу 14 лютого на зустрічі з журналістами у форматі «прес-кафе» повідомив директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко.

«Одне з найбільших досягнень нашого Центру – надання експертного супроводу двом об’єднаним громадам регіону – Барській та Северинівській в участі у програмі Європейського Союзу «Mayors for Economic Growth» (Мери за економічне зростання) з проектом «Яблуневий шлях». Це можливість, яка дозволить використати потенціал галузі садівництва, збільшити додану вартість і, відповідно, залишити гроші на місцях. Проект буде профінансований Європейським Союзом, йдеться про  560 тис. євро прямого фінансування з боку Європейської комісії місцевого розвитку Вінницького регіону», - повідомив Левченко.

За його словами, ідею, закладену в проект, його ініціатори підгледіли у німців і поляків - йдеться про використання унікального потенціалу регіону, а саме вододілу між річками Південний Буг та Дністер, де на глинистих грунтах з високим вмістом заліза найкраще розвивається садівництво та ягідництво. Це територія Тиврівського, Барського, Жмеринського  та Муровано-Куриловецького районів, на якій зосереджено майже 51% національного виробництва яблук.

Суть проекту полягає у використанні двох складових – туристичної, з використанням рекреаційного і оздоровчоого потенціалу територій (ванни та джакузі з яблучним соком, скраби тощо), проведення «яблучних фестивалів», а також створення кластерного офісу – місця, де виробники, які  вирощують яблука, зможуть підвищувати свою компетенцію з брендування і просування власної продукції. А також – сприяння розвитку малої переробки продукції садівництва (сушки, виготовлення соків, джемів, пастили тощо), аби це виробництво збільшувало додану вартість продукції і кошти залишалися на місцях. Успішним прикладом втілення ідеї в життя став перший фестиваль яблук «Apple Bar», який торік відбувся у Барі — місті, що стало головним партнером проекту.

Читайте також: У Вінницькому ЦРМС розповіли про пріоритети децентралізації-2018

Розробники «Яблуневого шляху» з Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування наразі ведуть перемовини з учасниками фесту, які фінансували його проведення, про подальшу підтримку проекту після завершення дворічного грантового періоду, аби бренд «Подільське яблуко» й надалі розвивати в рамках технологічної, наукової та маркетингової підтримки.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-