Кубів вважає, що ЛАЗ треба якнайшвидше забрати в росіян

Кубів вважає, що ЛАЗ треба якнайшвидше забрати в росіян

1588
Укрінформ
Знищення обладнання  на Львівському автобусному заводі  та забудова його території - це злочин не тільки проти Львова, а проти держави Україна.

Про ситуацію буде поінформовано Прем'єр-міністра України і уряд, щоб знайти рішення для прискорення процесу повернення ЛАЗу у державну власність, заявив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів під час робочої поїздки на Львівщину,  відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про майбутнє ЛАЗу.

«На Львівському автобусному заводі іде процес повного знищення. Вирізається і вивозиться в невідомому напрямку обладнання. Ведеться житлова забудова території. Звичайно, з точки зору маржі за продаж квартир це надзвичайно привабливо, але недопустимо з економічних міркувань. Ситуацію з ЛАЗом я обговорив з головою ЛОДА Олегом Синюткою. Визначено параметри впливу на ситуацію. Про це буде поінформовано Прем'єр-міністра України і уряд, щоб знайти рішення для прискорення процесу повернення ЛАЗу у державну власність", - зазначив Кубів.

За його словами, залишати ЛАЗ у руках власника, який поповнює бюджет ворожої держави, неприпустимо. 

Як повідомляв Укрінформ,  відомий на всьому пострадянському просторі Львівський автобусний завод викупив російський бізнесмен Ігор Чуркін. Новий власник довів підприємство до банкрутства. І тепер вивозить його устаткування та продає приміщення.

Читайте також: Львівські депутати не схотіли виділяти гроші на викуп ЛАЗу в росіян

У січні 2018 року  поліція почала затримувати арештовані за рішенням суду автобуси комунального перевізника АТП-1 через борги за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ. Зараз арештовано вже 12 комунальних автобусів. Крім того, арештовані всі рахунки АТП-1. Через це мерія вирішила створити нове комунальне АТП-2, однак таке рішення також ще мають погодити депутати ЛМР.

25 січня  ЛМР проголосувала за звернення до ГПУ та МВС з проханням розслідувати приватизацію ЛАЗу. 

Зараз на розгляді у комітеті ВРУ з питань економічної політики перебуває  законопроект «Про націоналізацію майна товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи»,  зареєстрований  ще у 2015 році.   Законопроектом передбачається примусове відчуження об’єктів права приватної власності на користь держави (націоналізація майна) ТзОВ «Львівські автобусні заводи» з мотивів суспільної необхідності – розбудови вітчизняного машинобудування.

В ході робочої поїздки на Львівщину перший віце-прем'єр України Степан Кубів знайомився з роботою ПАТ «Концерн-Електрон», яке успішно впроваджує виробництво інноваційних продуктів та технології в галузі автомобільного та електротранспорту, а також взяв участь у відкритті нових виробничих потужностей українсько-німецького підприємства «Сан Гарден» у райцентрі Городок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-