НБУ впроваджує для банків коефіцієнт покриття ліквідністю LCR

НБУ впроваджує для банків коефіцієнт покриття ліквідністю LCR

1938
Укрінформ
НБУ впроваджує новий норматив для банків - коефіцієнт покриття ліквідністю LCR задля підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«З метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності Правління НБУ 15 лютого 2018 року затвердило новий пруденційний норматив для українських банків - коефіцієнт покриття ліквідністю або LCR (англ.Liquidity Coverage Ratio)», - йдеться в повідомленні.

За словами заступника голови Національного банку України Катерини Рожкової, запровадження LCR в Україні - це важливий крок у гармонізації вимог до ліквідності українських банків з нормами законодавства ЄС та рекомендацій Базельського комітету (Базель ІІІ). 

«Наступним кроком у цьому напрямку буде запровадження ще одного нормативу - коефіцієнта чистого стабільного фінансування (Net Stable Funding Ratio, NSFR), а також прийняття нових стандартів організації системи управління ризиками в банках України, включаючи ризик ліквідності», - зазначає Рожкова.

Читайте також: НБУ розширив можливості банків у залученні кредитів від нерезидентів

Коефіцієнт покриття ліквідністю - це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності - характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів. Виконання нормативу свідчитиме, що банк забезпечений ліквідністю в обсязі, достатньому для повного виконання ним зобов'язань протягом 30 днів у кризових умовах. 

Враховуючи значний рівень доларизації української банківської системи, банки повинні будуть дотримуватися нормативу LCR як у національній, так і в іноземних валютах. 

Згідно з нормами ЄС значення коефіцієнта LCR для банків встановлено на рівні 100%. Період, необхідний для досягнення цього значення банками, буде визначений НБУ за результатами тестових розрахунків. 

З 1 червня 2018 року розрахунок нормативу LCR здійснюватиметься у тестовому режимі, який триватиме 6 місяців. 

З 1 грудня 2018 року норматив LCR стане обов'язковим до виконання. Банки розраховуватимуть його щоденно і звітуватимуть НБУ щомісяця.

Наразі банки готові до впровадження LCR, враховуючи наявний структурний надлишок ліквідності у банківському секторі та високу дохідність державних цінних паперів, які входять до складу високоякісних ліквідних активів. 

Норматив LCR відповідає загальноприйнятим у світі підходам оцінки ліквідності і є зрозумілим для міжнародних інвесторів. 

Новий норматив LCR впроваджено Постановою Правління НБУ №13 "Про запровадження коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)" та рішенням Правління НБУ №101-рш "Про схвалення Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)" від 15 лютого 2018 року. Вони набувають чинності з 1 березня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-