"Турецький потік" зашкодить Україні більше, ніж "Північний" - експерт

1844
Укрінформ
Проект побудови газогону "Турецький потік" у разі його реалізації може стати для України більшою загрозою, ніж "Північний потік-2".

Про це на прес-конференції заявив директор спеціальних проектів НТЦ "Псіхєя" Геннадій Рябцев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо Газпромом буде побудовано будь-який газопровід в обхід України з південного боку - через Чорне море або через Туреччину - то ми втратимо ті переваги, які маємо зараз, щодо транспортування російського газу для південно-європейських та центрально-європейських країн. У нас чомусь зараз наголошується на небезпеці Північного потоку-2, хоча він несе найбільшу загрозу не Україні, а Польщі", - сказав Рябцев.

На його думку, південні шляхопроводи несуть Україні значно сильнішу загрозу, ніж "Північний потік-2".

"Будь-які потоки, які йдуть у південному напрямку, позбавляють Україну тих конкурентних переваг, які вона досі має. Ця конкурентна перевага полягає у тому, що через Україну йде найкоротший маршрут для транспортування газу у південні країни Європи", - наголосив експерт.

Читайте також: У Насалика назвали ризики для України із запуском Nord Stream-2

Він підкреслив, що Україна має довести свої конкурентні переваги перед Газпромом.

"Вона має довести, що це швидше і надійніше, ніж будь-яким іншим шляхом", - додав Рябцев.

Як повідомляв Укрінформ, в уряді України "Північний потік-2" розглядають як загрозу потрапляння Європи у залежність від Газпрому. Як заявляла заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталя Бойко, після запуску "Північного потоку-2" наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ проходитиме виключно магістралями, які контролює Газпром.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-