Монетизації субсидій і пільг має бути запроваджена з січня 2018 року - Мінфін

Монетизації субсидій і пільг має бути запроваджена з січня 2018 року - Мінфін

2011
Ukrinform
Монетизація пільг і субсидій має бути запроваджена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року у разі схвалення відповідного проекту Постанови на засіданні уряду.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну за підсумками зустрічі міністра фінансів Олександра Данилюка з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів (ОСББ/ЖБК) з усіх регіонів України.

«В результаті дискусії всі присутні висловили підтримку ідеї монетизації пільг і субсидій та створили робочу групу, до складу якої увійшли Громадянська мережа “ОПОРА”, Рада голів ОСББ, Громадська спілка “Об'єднання ЖБК, ОСББ “Вікторія” та ГО “Асоціація розвитку ОСББ та ЖБК “Сучасний дім”. Відбулося перше засідання робочої групи за участю міністра фінансів О.Данилюка, де було знайдено компромісне рішення, що вирішує більшу частину спірних питань, які озвучили представники ОСББ / ЖБК», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, сторони домовились, що буде вирішена проблемна ситуація із казначейськими рахунками, відкритими ОСББ у 2018 році для отримання пільг і субсидій. Ці рахунки будуть закриті.

«Крім того, до кінця лютого 2018 року буде повністю зняте питання заборгованості: борги за відшкодування пільг і субсидій за всіма внесками ОСББ за 2017 рік будуть погашені на поточні рахунки ОСББ в банках», - зазначають в міністерстві.

Також, сторони дійшли згоди, що монетизація пільг і субсидій має бути запроваджена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року у разі схвалення відповідного проекту Постанови на засіданні уряду. 

Читайте також: У Мінфіні презентували проект постанови щодо роботи системи ризиків з ПДВ

Частково неузгодженою залишилася позиція сторін щодо об'єму монетизації. Так, представники ОСББ наполягають на монетизації пільг і субсидій, що нараховуються на всі внески (витрати), що сплачуються громадянами в ОСББ. Мінфін, зі свого боку, запропонував запровадити монетизацію лише субсидій (без пільг) і лише на витрати з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот. Однак важливо, що сторони мають принципово однакове бачення напрямку реформування системи соціального захисту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-