На Вінниччині за кошти ЄС створять зразок інноваційного сільського господарства

На Вінниччині за кошти ЄС створять зразок інноваційного сільського господарства

Укрінформ
На Вінниччині в рамках проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», який фінансується Євросоюзом, створять перший міжнародний агрокластер в Україні.

Про це у середу на презентації проекту повідомив його координатор – директор ГО «Єврорегіон «Дністер» Андрій Кавунець.

«Ми розпочали реалізацію унікального проекту - створення першого міжнародного кластера для сільськогосподарських виробників в Україні. Його діяльність стане можливою завдяки втіленню масштабного проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» вартістю 297 тисяч євро, який передбачає створення українсько-молдавського об'єднання малих і середніх сільськогосподарських виробників. Проект націлений підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського сектору за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону і впровадження інноваційних рішень в аграрній сфері. Це дозволить їм підвищити якість продукції і вийти на ринки Європейського Союзу», - повідомив Кавунець.

За його словами, проект реалізують ГО Єврорегіон «Дністер» спільно з молдавською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансується він в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна EaPTC коштом Європейського Союзу( через Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ).   

Одним із завдань проекту є створення центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Новостворена фундація дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. Зокрема,  завдяки оснащенню сучасним і зручним апаратом для визначення біохімічного складу речовин і їх якості -  аналітичним аналізатором амінокислот. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції.

Також діяльність центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень.

Читайте також: Мораторій на торгівлю землею можна зняти після правового врегулювання

Приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної сфери, виробники фасувальної продукції та інші. Вони разом здійснюватимуть весь спектр процедур, необхідних для підготовки товару до експорту, який окремому невеликому підприємству важко здійснити самостійно.

Всі учасники агрокластера «Дністер» отримають доступ до регулярного навчання в сфері інноваційних технологій, євростандартизації, менеджменту, маркетингу і можливість обміну кращими практиками.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-