Нові стандарти молока не забороняють його продаж приватниками - Представництво ЄС

Нові стандарти молока не забороняють його продаж приватниками - Представництво ЄС

Укрінформ
Нові стандарти молока жодним чином не спрямовані на заборону його продажу із приватних домогосподарств. Введення нових норм буде поступовим, щоб виробники могли адаптувати своє виробництво. 

Про це йдеться в коментарі Представництва Європейського Союзу в Україні, який є у розпорядженні Укрінформу.

"Розвінчуємо міфи про нові молочні стандарти. Нові стандарти значно покращать безпечність молока в Україні. Прийняття цих стандартів є одним із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію. Введення нових норм буде поступовим, щоб виробники могли адаптувати своє виробництво. Передбачено перехідний період в два роки", - зазначили в Представництві.

Як стверджується в коментарі, часто молоко від населення відповідає лише сьогоднішнім нормам другого гатунку через погану санітарію при доїнні та зберіганні. 

"Проте можна підвищити рівень безпечності так званого “домашнього” молока. Для цього при доїнні потрібно мити руки та бути в чистому одязі. Слід використовувати чисті ємкості та доїльні установки. Також молоко потрібно зберігати при температурі нижче 10°С. Хворих тварин потрібно лікувати. Після використання антибіотиків варто зачекати поки їх залишки не виведуться з організму тварини. Це стандартна практика в усіх країнах світу. Адже коли залишки антибіотиків потраплять з молока в організм людини, це посилить резистентність до антибіотиків", - пояснили в ЄС.

Зазначається, що ці заходи не потребують значних коштів. А держава може компенсувати 20 відсотків витрат на закупівлю нового устаткування. В результаті, молоко буде безпечніше. А це те, чого очікує і на що має право споживач, зауважили в Представництві ЄС.

Також наголошується, що покращення безпечності молока не означає зміни в якості.

"Нові стандарти краще захиститять споживачів. Завдяки їм ми будемо пити безпечне молоко від здорових корів. Ризик отруєння буде мінімізовано. Покращення безпечності молока не означає зміни в якості. Норми для молока першого та екстра гатунку не змінюються. Проте завдяки новим нормам ви як споживач можете бути певні, що будь-яке молоко в магазині не зашкодить вашому здоров’ю. Молоко другого гатунку не обов’язково зникне. Його можна буде додатково переробляти на молокозаводах. Хоча харчова цінність після цього значно знизиться. Обмеження такого молока буде відбуватись поступово з перехідним періодом. Й навіть після цього його можна буде використовувати для виробництва кормів для тварин та казеїну", - наголосили в Представництві ЄС.

Крім того, стандарти якості, які встановлені на окремих підприємствах, є недостатніми, щоб бути визнані такими, що відповідають вимогам ЄС.

"Багато роздрібних торговців та торгових центрів встановлюють свої окремі приватні стандарти молока, щоб уникнути отруєнь серед споживачів та захистити свою репутацію. Це стандартна практика в усьому світі. Проте ці норми не мають відношення до вимог в ЄС", - йдеться у коментарі.

Читайте також: Торік виробництво агропродукції впало на 2,7% - МЕРТ

В Представництві також підкреслили, що через подібний процес адаптації пройшли Польща, Чехія, балтійські країни, коли вони впроваджували схожі європейські вимоги.

"Багато з побоювань, які поширюють українські медіа щодо наслідків введення нових молочних норм, були притаманні Польщі, Чехії, балтійським країнам, коли вони впроваджували схожі європейські вимоги. Подорожуючи цими країнами, ви можете пересвідчитись, що ці міфи та побоювання не справдились. Звичайно, що для підвищення стандартів потрібно інвестувати кошти. Проте центральноєвропейські фермери вижили й сьогодні процвітають", - йдеться у коментарі Представництва ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Мінагрополітики відклало впровадження нових стандартів молока з 1 січня на 1 липня 2018 року.

На сьогодні лише молоко екстра класу в Україні повністю відповідатиме нормам ЄС.

Рівень дозволеної кількості мікроорганізмів у молоці вищого гатунку в Україні перевищує в 3 рази, першого гатунку - в 5 разів, ніж це дозволено в ЄС. Рівень соматичних клітин також на 200 тис./см3 більше, ніж в ЄС.

Кількість соматичних клітин показує, чи корова, від якої отримано молоко, була здоровою. Інфекції та збудники захворювань можуть передаватись від корови до споживачів..

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-