Укрзалізниця увійде до асоціації "Транскаспійський транспортний маршрут"

Укрзалізниця увійде до асоціації "Транскаспійський транспортний маршрут"

529
Ukrinform
Кабінет міністрів України схвалив вступ ПАТ "Укрзалізниця" до складу Міжнародної асоціації "Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут".

Таке рішення ухвалено у середу на засіданні уряду з метою реалізації транзитного потенціалу України, збільшення вантажопотоків у напрямку Китаю в обхід Російської Федерації, повідомляє кореспондент Укрінформу.   

Ухвалений документ передбачає приєднання Укрзалізниці на правах постійного члена до об'єднання юридичних осіб "Міжнародна асоціація "Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут".

Як зазначив у середу під час урочистого відправлення першого рейсу нового контейнерного поїзда за маршрутом ст. Київ-Ліски - ст. Чорноморська (ТІС) в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов, нинішнє рішення уряду розширює транзитні можливості держави за маршрутом з азійських країн до Європи.

"Для нас це відкриває можливість до залучення транзиту з азійських країн до Європи", - сказав він.

Читайте також: Контейнерний поїзд від станції Київ-Ліски до порту "Южний" пішов у перший рейс

Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут спрямований на реалізацію ініціативи «Економічний пояс Шовкового шляху» за маршрутом: країни Європи – Україна (Чоп/ Батьово/ Ізов – Поромна – Грузія (Поті/ Батумі – Гардабані) – Азербайджан (Беюк-Кясик – Алят) – Казахстан (Актау-Порт – Достик) – Китай з використанням поромних переправ Чорного (Іллічівськ – Поті/ Батумі) і Каспійського (Алят – Актау-Порт) морів.

Перший тестовий контейнерний поїзд, який прямував за маршрутом Шіхецзи-Достик-Актау-Алят, прибув до Бакинського міжнародного морського торговельного порту 3 серпня 2015 року.

У січні 2016 року Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення за Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-