Турчинов – про ринок криптовалют: правовий вакуум створює загрози

Турчинов – про ринок криптовалют: правовий вакуум створює загрози

Укрінформ
Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки. 

"Зважаючи на швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися поза увагою держави", - наголосив секретар РНБО.

За його словами, подальше відсторонення держави від цього питання та правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази "створює загрози для економіки та безпеки держави".

За інформацією керівництва Нацбанку, Служби безпеки та Національної поліції, відсутність зовнішнього та внутрішнього контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їх використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема наркотиків і зброї, дає можливість фінансування тероризму, зокрема, на окупованих територіях України.

Рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників НБУ, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, СБУ, Нацполіції, Державної служби фінансового моніторингу, Державної фіскальної служби та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо регулювання цього питання. Робоча група також займатиметься визначенням державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют, порядком проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб'єктів криптовалютних операцій, а також порядком оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України.

Читайте також: Нацбанк вивчає доцільність випуску власної криптовалюти

На засіданні під головуванням секретаря РНБО також було розглянуто результати випробувань на уразливість від кібератак інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади та об'єктів критичної інфраструктури, найважливіших для безпеки і оборони держави; питання захисту інформації в системі біометричної верифікації та фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон України, а також інші питання кібернетичного захисту країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-