Держстат порахував інфляцію за рік: що найбільше подорожчало

Держстат порахував інфляцію за рік: що найбільше подорожчало

Укрінформ
У 2017 році споживчі ціни підвищилися на 13,7%.

Про це повідомили у Державній службі статистики України.

"Інфляція на споживчому ринку в грудні 2017 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,0%, за рік у цілому – 13,7%", - йдеться у повідомленні.

Водночас річний показник інфляції є меншим, порівняно з показниками минулих років: 2015 рік — 43,3%, 2014 рік — 24,9%.

Зокрема, на споживчому ринку в грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 7,1% та 6,8%) подорожчали овочі та яйця. На 4–1,6% підвищилися ціни на молоко та молокопродукти, масло, сало, фрукти, хліб, яловичину, макаронні вироби. Водночас на 5,4–0,5% подешевшали гречані крупи, цукор, м’ясо птиця, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%.

Читайте також: Цьогоріч соцстандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція - Розенко

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення вартості утримання та ремонту житла на 1,1%, тарифів на опалення на 0,9%. Водночас відбулося зниження тарифів на водопостачання та каналізацію на 1,2%, гарячу воду – на 0,1%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,8% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 2,5%, а також проїзду в автодорожньому транспорті - на 1,5%.

Ціни виробників промислової продукції в грудні 2017 р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,7%, за рік у цілому – на 16,5%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-