Нацбанк унормував ведення касових операцій у гривні

Нацбанк унормував ведення касових операцій у гривні

Укрінформ
Національний банк України унормував власні нормативно-правові акти з питань ведення касових операцій у національній валюті в Україні у зв'язку з оновленням українського законодавства.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Відповідні зміни містяться у постанові правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, якою викладено у новій редакції Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», - йдеться в повідомленні.

Положення передбачає низку новацій, а саме: можливість здійснення підприємством збору готівкової виручки (готівки), отриманої від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), для подальшого її здавання до банку з використанням комплексу технічних та програмних засобів, розташованих у місці здійснення готівкових розрахунків, які б забезпечували безпечне передавання коштів з робочих місць касирів до спеціально обладнаного приміщення для зберігання та подальшого здавання готівки до кас банків (так звана "пневмопошта"). 

Документом передбачається здавання готівки до банку через підприємства, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації та застосування електронного цифрового підпису юридичної особи під час надання послуг в електронній формі або під час здійснення інформаційного обміну з іншими суб'єктами електронної взаємодії. 

Також закріплено покладення функцій касира на працівника іншого підприємства, залученого на підставі укладеної угоди на надання послуги з надання персоналу.

Читайте також: НБУ про інфляцію-2018: Має бути 6%, однак прогноз може змінитись

Крім того, лібералізовано ряд вимог щодо ведення касових операцій, зокрема, визначення внутрішніми наказами (розпорядженнями тощо) особливостей оприбуткування готівки в касах підприємств та відокремлених підрозділів залежно від графіку роботи, способів здавання готівки; визначення внутрішніми наказами (розпорядженнями тощо) особливостей встановлення лімітів каси відокремленим підрозділам підприємств.

Постанова №148 набирає чинності з 5 січня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-