НБУ удосконалив порядок реєстрації та ліцензування банків

НБУ удосконалив порядок реєстрації та ліцензування банків

Укрінформ
Постановою Правління Національного банку України удосконалено порядок реєстрації та ліцензування банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Національний банк України вніс зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, зміни при набутті або збільшенні істотної участі. Такі зміни визначають випадки, у яких допускається набуття або збільшення особою істотної участі в банку без попереднього погодження з НБУ, а також встановлений порядок погодження фактичного набуття або збільшення істотної участі для таких випадків. Відтак для осіб, які з об'єктивних причин не мають можливості отримати погодження НБУ до фактичного набуття або збільшення істотної участі у банку (наприклад, у випадку отримання ними спадщини), існуватиме спеціальний правовий механізм легалізації їх статусу, як власників істотної участі в банку. Водночас Національний банк посилив вимоги до осіб, які в результаті набуття або збільшення істотної участі стають контролерами банків, а саме: визначено, що обов'язковою умовою для погодження набуття такою особою контролю над банком, який потребує додаткової капіталізації, є підтвердження нею джерел походження коштів, які спрямовуватимуться на таку капіталізацію. Також, встановлено обов'язок особи подати до НБУ трирічний бізнес-план діяльності банку, вказавши в ньому, в тому числі, потребу у подальшій капіталізації банку та джерела її фінансування.

Читайте також: НБУ оновив порядок реєстрації платіжних систем

Положенням передбачені наступні зміни при відкритті відокремлених підрозділів банків: з метою забезпечення потреб осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення визначено, що банки мають дотримуватися нормативів із питань створення безперешкодного життєвого середовища для таких груп населення при відкритті своїх відокремлених підрозділів. Стосовно змін для початку нового виду діяльності банками, щодо яких застосовано обмеження в діяльності: змінами до Положення лібералізовані вимоги щодо початку нового виду діяльності або надання нового виду фінансових послуг банками, до яких було застосовано захід впливу у вигляді обмеження здійснення окремих видів операцій. Відтепер такі банки зможуть розпочинати новий вид діяльності або надання нового виду фінансових послуг у разі, якщо їх здійснення не обмежується відповідним рішенням про застосування заходу впливу та не призведе до негативних наслідків для банку, його кредиторів і вкладників.

Зазначені зміни внесені постановою Правління НБУ № 146 від 28 грудня 2017 року "Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів", яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-