Фонд енергоефективності контролюватиме подачу тепла в Україні та ціни

Фонд енергоефективності контролюватиме подачу тепла в Україні та ціни

Укрінформ
В Україні починає роботу Фонд енергоефективності, який стане новим і ефективним інструментом реалізації проектів енергомодернізації держави – на рівні домогосподарств та юросіб.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Робота Фонду регламентується законодавством України, а його бюджет формується за рахунок коштів Державного бюджету і, як очікується, коштів від міжнародних партнерів України.

Коментуючи запуск роботи Фонду енергоефективності, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначив, що це, по суті, є стартом масштабних змін у сфері, передусім, комунального господарства держави.

«Ми будемо нарощувати ресурси для того, аби України стала енергоефективною, люди отримували тепло та затишок у своїх оселях і при цьому платили помірну ціну (за послуги)», - відзначав глава уряду.

Читайте також: Децентралізація за рік передала місцевим бюджетам до 170 мільярдів

Робота Фонду, як очікується, базуватиметься на принципах прозорості, законності, конкурентності, добровільності та відповідальності. Фонд надаватиме кошти для реалізації проектів термомодернізації, вровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення ефективних опалювальних та охолоджувальних систем та обладнання, а також заміну наявних систем та обладнання на більш ефективне. Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності фізичним та юридичним особам.

"Ми виділяємо в цілому 2 млрд грн (на програми енергоефективності), з яких 400 млн грн – це "теплі кредити", а 1,6 млрд грн – це масштабні проекти енергомодернізації. Ми також очікуємо (окрім бюджетних асигнувань) надходження коштів від наших європейських партнерів. Є рішення про виділення 100 млн євро, це приблизно 3 млрд грн. Цей транш буде розділений на декілька періодів", – сказав Гройсман.

Глава уряду підкреслив, що всі проекти енергомодернізації будуть реалізовані одночасно з програмами запровадження ефективного споживання ресурсів, а також суттєвого збільшення видобутку власного газу.

За прогнозами уряду, за 3-5 років роботи Фонду енергоефективності щорічна економія газу за рахунок ефективного використання палива становитиме не менше 1,5 млрд кубометрів, при цьому запуск нових виробництв на основі новітніх технологій дозволить створити додатково близько 75 тис. нових робочих місць.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-