Децентралізація за рік передала місцевим бюджетам до 170 мільярдів

Децентралізація за рік передала місцевим бюджетам до 170 мільярдів

Укрінформ
Минулоріч фінансова децентралізація забезпечила зростання місцевих бюджетів до 170 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. 

"Розпочата 2014 року реформа децентралізації залишається пріоритетом роботи уряду. Як свідчать дані Асоціації міст України, в 2017 році фінансова децентралізація забезпечила зростання місцевих бюджетів до 170 млрд грн, а власні доходи 366 об'єднаних територіальних громад, створених в результаті реформи і залучених до міжбюджетних відносин, зросли в 1,8 раза", - йдеться у повідомленні.

Як неодноразово підкреслював Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, зупиняти децентралізацію ніхто не збирається, адже урядова модель соціально-економічного розвитку України базується на системі сильного місцевого самоврядування. Водночас, звертав увагу глава уряду, повноваження та фінансові ресурси несуть не тільки перспективи, а й відповідальність – ефективно і результативно освоювати наявні можливості.

Читайте також: Гройсман похвалив Раду за ефективну роботу в 2017

Не менш важливим, на думку Гройсмана, є залучення місцевої влади до фундаментальних змін, які проводяться в системі освіти, медицини, в сфері енергоефективності. Проекти будівництва об’єктів освітньої інфраструктури, а також термомодернізації житлового фонду мають стати пріоритетними для органів місцевого самоврядування, впевнений Прем’єр-міністр.

При цьому він наголошує, що держава готова докласти зусиль для підтримки регіонів – передусім за допомогою ресурсів Державного фонду регіонального розвитку. Державний бюджет на 2018 рік передбачає 6 млрд грн асигнувань на ДФРР. Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад становитиме 1,9 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-