Переказати кошти тепер можна й у відділеннях Укрпошти - дозвіл НБУ

Переказати кошти тепер можна й у відділеннях Укрпошти - дозвіл НБУ

Укрінформ
Національний банк України дозволив національному оператору поштового зв’язку здійснювати фінансову послугу з переказу коштів.

Про це йдеться у постанові НБУ №138. 

"З метою розширення можливостей доступу населення до фінансової послуги з переказу коштів, зокрема в сільській місцевості та віддалених районах України, стимулювання розвитку безготівкових розрахунків Правління Національного банку України постановляє: визначити можливість надання національними операторами поштового зв’язку, призначеними відповідно до законодавства та інших актів, фінансової послуги з переказу коштів та можливість участі національних операторів поштового зв’язку у внутрішньодержавних та міжнародних платіжних системах за умови отримання ліцензії Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків", - зазначається у документі.

Згідно з текстом постанови від 21 грудня 2017 року, на національних операторів поштового зв’язку (яким є тільки ПАТ "Укрпошта") поширюються вимоги Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, окрім декількох пунктів. Сама постанова набула чинності у день її опублікування, тобто 27 грудня 2017 року.

Читайте також: НБУ: Рішення деяких банків припинити банківську діяльність - "дорослий" крок

У документі також зазначається, що Нацбанк має право відкликати ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків у разі втрати статусу національного оператора поштового зв’язку.

Як повідомляв Укрінформ, керівництво ПАТ "Укрпошта" заявило про намір вийти на ринок фінансових послуг, виступивши за надання поштовому оператору права працювати із коштами населення в рамках обмеженої банківської ліцензії, зокрема, відкриваючи їм рахунки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-