У Держспоживслужбі похвалились розширенням торгівельної географії України

У Держспоживслужбі похвалились розширенням торгівельної географії України

Укрінформ
Держспоживслужба у 2017 році погодила 38 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів із компетентними органами  іноземних країн. 

Про це повідомив голова Держспоживслужби Володимир Лапа, підбиваючи підсумки року. 

З його слів, 18 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів погоджено на експорт продукції тваринного походження і 20 форм на імпорт підконтрольних товарів в Україну. 

«У поточному році ми серйозно попрацювали над розширенням географії експортного постачання продукції нашої держави та збільшили кількість підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження. Наприклад, до ЄС наразі мають право експорту 289 українських підприємств, у тому числі 109 виробників харчових продуктів та 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження», - зазначив керівник відомства.

За його словами, зараз Держспоживслужба проходить оцінку еквівалентності державної системи контролю щодо експорту продуктів тваринного походження з боку 30 іноземних ветеринарних служб. Відкрито ринки для лінійки із 30 товарів. На звернення українських виробників Держспоживслужба веде перемовини щодо просування української продукції на ринки 40 країн.

«Особливо хочу відзначити прогрес у розвитку двосторонніх відносин в аграрній сфері, між Україною і Китайською Народною Республікою. У квітні ми з компетентним органом Китаю підписали Протокол інспекційних, карантинних та ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України до КНР. Також вдалося до 27-ми розширити список українських підприємств, які мають право експорту молочної продукції на ринок КНР. А у вересні були підписані протоколи фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту до Китаю шроту та жому. На розгляді у китайської сторони перебувають матеріали для проведення аналізу фітосанітарного ризику щодо ріпаку, пшениці, сорго, черешні, яблук і лохини», - повідомив Володимир Лапа та додав, що у 2017 році також були надіслані аналітичні матеріали щодо квасолі у Бразилію та Гватемалу, та щодо яблук і лохини в Індію.

Однією з ключових подій 2017 року, за словами голови Держспоживслужби, стало прийняття Закону «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (№2042), який продовжує реформування системи державного контролю безпечності харчових продуктів та виводить її на новий рівень. Цей закон наближує вітчизняну систему контролю безпечності харчових продуктів до європейської. 

Цього року Держспоживслужба посилила роботу щодо забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення та запобігання надходження в обіг неякісних продуктів харчування. У цьому контексті служба розпочала постійні моніторингові дослідження задля запобігання виникненню спалахів інфекційних хвороб, отруєнь громадян та розповсюдження інфекційних хвороб.

Читайте також: Україна вже експортувала понад 20 мільйонів тонн зернових - Держспоживслужба

У цьому контексті працівники Держспоживслужби взяли участь у 5622 комісійних обстеженнях дитячих закладів, порушення вимог санітарного законодавства встановлено у 35%. Крім того, спеціалісти ветеринарної медицини при здійсненні ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів провели понад 300 млн експертиз зразків продукції тваринного та рослинного походження. Це дозволило забезпечити споживачів безпечними та якісними харчовими продуктами, уникнути харчових отруєнь, а також не допустити ускладнення епізоотичної та епідеміологічної ситуації в державі.

Крім того, за словами голови Держспоживслужби, у 2017 році прийнято ряд рішень щодо покращення епізоотичної ситуації в країні. Зокрема, затверджено інструкції з профілактики та боротьби з АЧС, нодулярним дерматитом та ящуром, видано накази та розпорядження щодо посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за профілактичними заходами в країні. 

За результатами посиленої роботи у цьому напрямку, у другому півріччі в Україні зафіксовано трохи більше 40-ка випадків захворювання на АЧС серед свійських свиней, що на третину менше, ніж у першому півріччі (70 випадків) і у другому півріччі 2016 року (73 випадки).

Також з метою відкритості та прозорості роботи та мінімізації корупційних ризиків Держспоживслужба з березня по жовтень 2017 року запровадила пілотний проект на базі головних управлінь Держспоживслужби у м. Києві та Київської області, який передбачав проведення перевірок за допомогою відеокамер. За цей час інспекторами було проведено 319 заходів державного контролю та нагляду із використанням пристроїв відеофіксації. За результатами пілотного проекту Держспоживслужба прийняла рішення про продовження застосування процедури відеофіксації в пілотних областях. Крім того, планується, що у 2018 році процедури відеофіксації будуть запроваджені в роботу всіх територіальних органів Держспоживслужби під час перевірок.

«Це лише частина результатів і напрямків, за якими ведеться активна робота. В наступному році ця діяльність буде серйозно посилена», - зазначив Володимир Лапа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-