Цьогоріч український експорт зріс на 20,9% - Микольська

Цьогоріч український експорт зріс на 20,9% - Микольська

850
Ukrinform
Протягом перших 10 місяців 2017 року обсяг товароообігу в Україні зріс на 24%, при цьому збільшення експорту відбулося на 20,9%.

Про це розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За 10 місяців у нас є збільшення товарообігу на 24% або на 14 млрд 619 млн гривень. Відповідно ми говоримо про те, що у нас є зростання експорту, продовжується зростання експорту на 20,9% і загалом наш експорт склав 35 млрд 183 млн доларів”, - сказала Микольська.

Водночас вона підкреслила, що наразі дійсно торговельне сальдо продовжує бути негативним, але наголосила, що “критичної ситуації” у тому немає.

Так, за її словами, це пов’язано з тим, що притік інвестицій в Україну збільшується, а коли відбуваються інвестиційні процеси, як правило, зростає імпорт, що також пов’язано з імпортом в Україну обладнання і сировини для подальшого виробництва в Україні товарів для внутрішнього ринку і на експорт.

Читайте також: Мінекономіки вперше за 27 років розробило експортну стратегію - Кубів

Крім того, негативний показник торговельного сальдо вона пов’язує з тим, що при зростанні українського експорту також відбувається зростання імпорту.

Разом з тим, Микольська наголосила, що за період 2012-2016 років Україна втратила 31,4 млрд доларів США українського експорту, проте вже за 10 місяців цього року вдалося “компенсувати” 6,1 млрд доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-