Український шоколад з нового року

Український шоколад з нового року "варитимуть" за нормами ЄС

Укрінформ
З 1 січня 2018 року, згідно з наказом Мінагрополітики №157, в Україні починають діяти нові вимоги до виробів із какао та шоколаду, які будуть обов'язковими для всіх виробників.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«Ми вже досить активно експортуємо шоколад та вироби з нього до країн ЄС. Лише за січень-жовтень поточного року збільшився експорт на 35% порівняно з 2016 роком та становив 25,3 млн дол. Це для мене показник переорієнтації нашого експорту на нові ринки за останні два роки. Приведення у відповідність вимог до якісного та кількісного складу, маркування, класифікації продуктів з какао та шоколаду до європейської директиви дозволить продукції вітчизняного кондитерського ринку більш ефективно конкурувати з кращими світовими аналогами як на внутрішньому ринку, так і за кордоном», - наголосила Трофімцева.

Вона розповіла, що європейські вимоги поширюються на всі види шоколадних виробів. «Наприклад, в темному шоколаді обов’язково має бути не менше 35% какао-продуктів, в перерахунку на суху речовину. В молочному - понад 25%, та не менше 14% молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше 20% какао-масла та понад 14% молочних продуктів. Таким же чином чітко прописані вимоги і до шоколадних цукерок та інших продуктів з використанням шоколаду», - додала Трофімцева.

Читайте також: Український виробник шоколаду підкорив Азербайджан

Також вона підкреслила, що в разі невідповідності продукту даним вимогам, він не зможе називатись «шоколадом» або «шоколадним». А матиме назву «солодкий батончик» або «глазурована цукерка».

«Для нас важливий комплексний підхід до питань управління безпечністю та якістю продуктів харчування, тому я б хотіла наголосити на тому що даний наказ, як і наказ щодо вимог до меду, наприклад, будуть ефективно імплементовані разом з положеннями Закону 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», - резюмувала заступник міністра.

З текстом відповідного наказу Мінагрополітики №157 можна ознайомитись за посиланням. (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0688-16).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-