Петренко: Кількість скарг за час дії антирейдерського закону зменшилась в рази

Петренко: Кількість скарг за час дії антирейдерського закону зменшилась в рази

870
Укрінформ
Завдяки антирейдерському закону, кількість рейдерських захоплень знизилася в рази. 

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, інформує прес-служба Мін'юсту.

«Завдяки прийнятому антирейдерському закону ситуація з рейдерством в Україні змінилася кардинально - кількість рейдерських захоплень знизилася в рази. Однак боротися з рейдерством має не лише Мін'юст, а й усі інші органи державної влади», - наголосив Петренко.

За його словами, останні десять років в Україні діяло 30-35 організованих злочинних груп, які системно займалися протиправним захопленням чужої власності. Апогей їхньої незаконної діяльності припав на 2010-2013 роки - до 3000 захоплень по країні в рік, наголосив міністр.

Читайте також: Антирейдерська комісія Мін'юсту повернула французьким інвесторам 105 га землі

Так, зазначив він, антирейдерський закон усунув основні можливості для маніпуляцій та вперше в історії України ввів кримінальну відповідальність за захоплення чужого майна - від 8 до 10 років позбавлення волі з спецконфіскацією всього майна осіб і компаній, які причетні до рейдерських атак.

«За перші місяці роботи антирейдерського закону кількість скарг зменшилась в рази. По окремих скаргах нами направлені матеріали до правоохоронних органів, порушено декілька десятків кримінальних справ і перші справи вже є в судах з обвинувачувальними актами. Зокрема, справа київських нотаріусів, які масово переписували квартири киян», - наголосив Петренко.

Водночас він звернув увагу на ще одну проблему, яка теж стосується рейдерства.

«Я говорю про захоплення урожаю на фермі чи агрофірмі, з застосуванням зброї та погроз до власників і співробітників. Це явний бандитизм. І, на жаль, в Україні він є. Останні десятиріччя збір урожаю фарбувався в червоний колір - колір крові. Тому за ініціативою Мін'юсту створено систему антирейдерських аграрних штабів, які почали працювати з серпня 2017 р. Наразі немає конфліктів з жертвами, які траплялися майже щороку під час посівної. А на сьогодні порушено 17 кримінальних проваджень проти осіб, які намагались займатися грабежем і бандитизмом», - додав міністр юстиції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-