Валютна лібералізація: розширили можливості достроково погашати кредити в інвалюті

Валютна лібералізація: розширили можливості достроково погашати кредити в інвалюті

Укрінформ
Національний банк України з 14 грудня 2017 року розширює перелік випадків, коли бізнес може достроково погашати кредити та позики в іноземній валюті, отримані резидентами від нерезидентів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Національний банк України продовжує послаблення окремих обмежень на валютному ринку України, які втратили ефективність як інструмент підтримки стабільності ринку. По-перше, Національний банк розширює перелік випадків, коли бізнес може достроково погашати кредити та позики в іноземній валюті, отримані резидентами від нерезидентів. Відтепер достроково можна буде погасити кредит або позику, у реалізації якої повністю чи частково бере участь іноземна держава через уповноважених нею осіб (шляхом кредитування, страхування, гарантування)», - йдеться в повідомленні.

По-друге, Національний банк скасовує обмеження на максимальну суму переказів іноземної валюти для операцій уповноважених банків, які вони здійснюють на підставі індивідуальних ліцензій НБУ. Досі максимальний ліміт за такими операціями становив 50 тис. дол. США (в еквіваленті) протягом одного календарного місяця. У подальшому банки зможуть проводити такі перекази інвалюти на суму, визначену в індивідуальній ліцензії.

Читайте також: Вимога продажу 50% валютних надходжень продовжена на 6 місяців - НБУ

Зазначені кроки з валютної лібералізації затверджено постановою Правління НБУ № 128 від 12 грудня 2017 року "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410", яка набуває чинності з 14 грудня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-