Вимога продажу 50% валютних надходжень продовжена на 6 місяців - НБУ

Вимога продажу 50% валютних надходжень продовжена на 6 місяців - НБУ

2453
Укрінформ
Нацбанк зберіг вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%. 

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Національний банк України зберіг вимогу до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%, до якого її було знижено у квітні цього року», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що вимога щодо обов'язкового продажу надходжень встановлюється на шість місяців. Востаннє Національний банк переглядав цю вимогу наприкінці травня цього року, і вона була встановлена на рівні 50% з 16 червня до 13 грудня 2017 року включно.

Читайте також: НБУ запускає з 2018 року нову систему оцінки банків відповідно до сучасних стандартів

Правління НБУ вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки наразі вона є ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливим для стабільності на валютному ринку. Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок "Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання". На наступний день після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов'язковий продаж без доручення клієнта. Водночас розширено перелік операцій бізнесу, надходження за якими не є обов'язковими до продажу. Відтепер вимога не буде поширюватися на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних (не куплених) коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.

Як і раніше, інвалюта, яка була куплена і повернена, може бути використана клієнтом протягом семи днів після дня їх перерахування уповноваженим банком. На восьмий день після дня її перерахування такі надходження підлягатимуть обов'язковому продажу, за умови якщо не перевищено 10-денний строк використання резидентом купленої іноземної валюти, як це передбачено відповідним нормативно-правовим актом Національного банку України.

Рішення про збереження вимоги затверджено постановою Правління НБУ № 129 від 13 грудня 2017 року "Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень", яка набуває чинності з 14 грудня 2017 року та діє до 13 червня 2018 року включно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-