Використання антрациту за рік зменшиться майже на 50%  - Кістіон

Використання антрациту за рік зменшиться майже на 50% - Кістіон

751
Укрінформ
Завдяки програмі переведення антрацитових блоків українських ТЕС на газову групу за підсумками року Україна майже вполовину знизить використання дефіцитного антрацитового вугілля.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, інформує Урядовий портал.

«Якщо ми раніше в рік споживали понад 9 млн тонн вугілля марки «А», то вже за підсумком цього року це буде близько 5 млн тонн. Це стало можливим завдяки задіяним урядом заходам з переведення антрацитових блоків українських ТЕС на газову групу», - зазначив віце-прем’єр-міністр.

За словами Кістіона, другий місяць поспіль в Україні на ТЕС спостерігається зменшення споживання вугілля антрацитової групи на 300 тисяч тонн. Такі темпи дають змогу вийти на річні обсяги використання антрациту Україною до 5 мільйонів тонн, що майже вполовину менше за минулорічні.  

Читайте також: Україна увійшла до двадцятки найкращих газових хабів Європи

За його словами, якщо у листопаді минулого року Україна споживала 806 тисяч тонн вугілля марки «А», то вже цьогоріч у цьому ж місяці – 532 тисячі тонн.

Він додав, що стратегічним завданням наступного року є нарощення власного видобутку вугілля газової групи. 

«Минулого тижня урядом була утворена Національна вугільна компанія, в яку ввійшло понад тридцять державних шахт. Наступний крок – призначення менеджменту, який повинен визначитися, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації. Запустивши цей процес, ми маємо змогу скоротити витрати на утримання збиткових шахт у сумі 1,5 мільярда гривень на рік. Це і є кошти для модернізації вугільних підприємств з метою нарощення видобутку українського вугілля марки «Г», - резюмував Кістіон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-