Омелян очікує на інвестиції після приєднання України до європейської транспортної мережі

Омелян очікує на інвестиції після приєднання України до європейської транспортної мережі

850
Ukrinform
Приєднання України до європейської транспортної мережі TEN-T - потужний сигнал для інвесторів і міжнародних партнерів про те, що інфраструктура України розвивається і в неї можна вкладати кошти.

Таку думку висловив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, коментуючи результати cаміту “Східного партнерства”, повідомляє Мінінфраструктури.

«Україна включена до індикативних карт європейської транспортної мережі TEN-T. Це великий успіх і великий виклик. Це означає, що транспортна інфраструктура України має якомога швидше стати єдиним цілим із інфраструктурою ЄС і розвиватися у гармонійному поєднанні. Швидкість, якість, безпека мультимодальних перевезень мають відбуватися за європейськими стандартами. Для інвесторів і міжнародних партнерів - це потужний сигнал, що інфраструктура України розвивається, має європейське майбутнє і в неї можна і потрібно вкладати кошти», - заявив міністр.

Читайте також: Україна в 2018 році проходитиме аудит Міжнародної морської організації - Омелян

Як повідомлялося, 24 листопада Україна і Європейський Союз підписали документ "Взаєморозуміння високого рівня про поширення індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T на Україну".

У напрямку території України проходять два коридори Транс’європейської транспортної мережі: коридор Рейн-Дунай проходить у сполученні через водні шляхи Майну та Дунаю, з важливим відгалуженням від Мюнхена до Праги, Жиліни, Кошице та до українського кордону; Середземноморський коридор, який пролягає від Піренейського півострова у напрямку Угорсько-Українського кордону.

До цього часу ці транспортні коридори закінчувалися на українському кордоні з країнами ЄС. Відтепер, як зазначають в міністерстві, коридор Рейн-Дунай і Середземноморський коридор включають територію України і відкривають великі перспективи широкомасштабної міжнародної співпраці з розвитку мультимодальних перевезень між Європою та Азією, а також закріплюють за Україною статус країни-транзитера.

Загальноєвропейська транспортна мережа TEN-T - це інфраструктурний проект Європейського Союзу, який передбачає створення до 2050 року нової транспортної системи на території ЄС, яка включить 94 порти, 38 аеропортів і близько 15 тис. км швидкісних залізниць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>