Після реструктуризації борг перед Нафтогазом скоротиться на 6 мільярдів - Зубко

Після реструктуризації борг перед Нафтогазом скоротиться на 6 мільярдів - Зубко

Укрінформ
Закон про реструктуризацію боргів (ухвалений парламентом в листопаді минулого року - ред.) дасть можливість теплопостачальникам розібратися з боргами та списати штрафи і пені.

Про це під час години запитань до уряду сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Закон про реструктуризацію заборгованості підприємств відкриває шлях до реструктуризації 14,7 млрд грн, які всі ці роки лежали на плечах комунальних підприємств і наших мешканців. Ми маємо можливість 8,7 млрд реструктуризувати на 5 років, а завдяки виконанню графіків реструктуризації списати з комунальних підприємств 6 млрд грн боргів", - зазначив Зубко. 

За його даними, до реєстру реструктуризації уже включено 185 підприємств, 32 перебувають у процесі розгляду, а ще 7  у процесі включення.

Зубко також наголосив, що важливим етапом є перехід до монетизації субсидій на рівні підприємств.

"Ми прибираємо касовий розрив. Підприємства отримають живі кошти. І це дасть можливість запустити ринок газу та електроенергії, адже окрім Нафтогазу зможуть заходити також інші постачальники. Наступним кроком ми бачимо монетизацію субсидій на рівні домогосподарств", - зазначив Зубко.

Він також додав, що цього року на субсидії було витрачено близько 70 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон щодо реструктуризації заборгованості теплопостачальних і теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії у листопаді минулого року.

Згідно із законом, реструктуризації підлягає кредиторська заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), непогашена станом на 31 грудня 2016 року.

Читайте також: Українські міста можуть обігріватися з власних відходів — експерт

Крім того, реструктуризації підлягає кредиторська заборгованість підприємств централізованого водопостачання, водовідведення за спожиту електричну енергію станом на 1 липня 2016 року для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожиту електричну енергію), непогашена станом на 31 грудня 2016 року, за умови відсутності поточної заборгованості за електричну енергію на дату укладення договору про реструктуризацію заборгованості.

На реструктуризовану заборгованість не нараховуються неустойка (штрафи, пені), проценти річних, інфляційні нарахування, крім випадків повного або часткового нездійснення платежів за договором про реструктуризацію заборгованості, укладеним відповідно до цього закону.

Для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення мають бути включені до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-