"Азот" Фірташа завинив черкаським енергетикам 1,7 мільярда

Укрінформ
Черкаське публічне акціонерне товариство «Азот» за рік заборгувало за електроенергію понад мільярд гривень. Загальний борг підприємства - 1,7 млрд грн, що "фактично знищує обленерго".

Про це заявив голова правління Олег Самчук, повідомляє прес-служба ПАТ "Черкасиобленерго". 

"Аби не наш основний боржник – ПАТ "Азот", який винен компанії 1,7 мільярда гривень за спожиту електроенергію, то у нас не було б проблем з Енергоринком, а відтак – алгоритму, який передбачає щодобові відрахування. Лише упродовж минулого року хімічне підприємство наростило борг на понад мільярд гривень, відбулося фактичне знищення обленерго. Наразі "Азот" не виплачує свою заборгованість у належному розмірі, тому це погіршує ситуацію", - сказав Самчук.

Зазначають, що через заборгованість товариства перед ДП "Енергоринок" наразі відбуваються щодобові відрахування з рахунку підприємства, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). При зазначеному алгоритмі не лишається коштів на виплату зарплати енергетикам. Два останні місяці працівники не отримують зарплат. Сума заборгованості підприємства перед Енергоринком сягає майже 700 млн грн, перед працівниками – 67 млн грн.

Читайте також: "Сєвєродонецький Азот" Фірташа поновив роботу після тривалого простою

Керівництво обленерго вживає заходів для врегулювання ситуації. За результатами засідання НКРЕКП та низки зустрічей з керівництвом Фонду держмайна та Енергоринку було погоджено урегулювання заборгованості у спосіб, який пришвидшить вирішення питання скасування щодобових відрахувань. Минулого тижня компанія звернулася до суду щодо зміни способу виконання боргових зобов’язань товариства, тобто не стягнення боргу на користь Енергоринку, а його реструктуризації. Рішення ухвалене й погоджений графік реструктуризації до 1 липня 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, на початку року працівники ПАТ «Черкасиобленерго» не отримували зарплату більше чотирьох місяців. Колектив оголосив страйк, що створювало загрозу для енергопостачання області. Попередній менеджмент компанії перебуває під слідством за звинуваченням у розкраданні коштів.

Вирішенням боргових проблем займалися і на обласному, і на державному рівні. Наприкінці травня на засіданні НКРЕКП було вирішено, що кошти, сплачені «Азотом», надходитимуть на поточний рахунок «Черкасиобленерго», а далі - на виплату зарплати енергетикам. У червні борг "Азоту" було частково погашено, зарплати виплачені.

Аналогічна ситуація спостергіється на Луганщині, де ЗАТ "СО Азот", яке також належить до групи OSTCHEM Holding у складі фінансово-промислової групи «Group DF» Дмитра Фірташа, є найбільшим боржником ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання". На початок листопада сумма боргу склада понад 40 млн грн.

Фото: Вікіпедія

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-