У жовтні споживча інфляція сповільнилась майже на 2% порівняно з вереснем - НБУ

У жовтні споживча інфляція сповільнилась майже на 2% порівняно з вереснем - НБУ

Укрінформ
Споживча інфляція у жовтні 2017 року становила 14,6% у річному вимірі проти 16,4% у вересні.

Про це йдеться в коментарі НБУ, що є в розпорядженні Укрінформу.

«У місячному вимірі індекс споживчих цін знизився з 2,0% у вересні до 1,2% у жовтні. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. Таке сповільнення зумовлено насамперед зниженням темпів зростання цін на сирі продовольчі товари, а також цін та тарифів, що регулюються адміністративно», - йдеться в повідомленні.

Базова інфляція в жовтні становила 8,1% р/р (у місячному вимірі зросла на 1,2% м/м). Зокрема, внаслідок підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту залишались високими темпи зростання вартості послуг, що входять до базової інфляції. При цьому прискорилося зростання вартості послуг ресторанів та готелів, фінансових, страхових, медичних та туристичних послуг. Натомість сповільнилося зростання вартості послуг середньої освіти, ремонту побутових приладів, оренди житла тощо.  Крім того, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки. Зокрема високими темпами продовжили зростати ціни на м'ясні та молочні продукти, відображаючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти. 

Також через послаблення курсу гривні до іноземних валют у жовтні незначно збільшилися темпи зростання цін на деякі непродовольчі товари, що переважно імпортуються, у тому числі на автомобілі, лікарські засоби, меблі та обігрівачі. Водночас подорожчання одягу та взуття уповільнилося  завдяки більш повільному відображенню у цінах динаміки зміни валютного курсу (більшість продавців одягу та взуття здійснюють закупівлю товару за кілька місяців до початку сезону). 

Читайте також: Експерти прогнозують стабілізацію цін на більшість продуктів в листопаді

Зростання цін на сирі продовольчі товари у жовтні уповільнилося до 25,3% р/р. Так, ціни на овочі очікувано уповільнили зростання через розширення пропозиції пізнього урожаю, насамперед овочів борщового набору. Так само меншими темпами зростали й ціни на фрукти, переважно завдяки розширенню пропозиції яблук.  Крім того, очікувано уповільнилося зростання цін на цукор на тлі низьких світових цін та значної пропозиції на внутрішньому ринку. Водночас темпи зростання цін на молоко та м'ясо залишилися високими. 

Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, очікувано уповільнилося (до 20,3% р/р) завдяки сприятливій базі порівняння, оскільки у жовтні минулого року відбулося підвищення тарифів на опалення та гаряче водопостачання. Уповільнилося також зростання цін на алкогольні напої, тютюнові вироби та транспортні послуги. Водночас тривало прискорення цін на хліб та на місцевий телефонний зв'язок через зростання їх собівартості. 

Ціни на паливо, як і очікувалось, прискорили зростання до 16,0% р/р (зросли на 4,4% м/м). Зокрема у жовтні тривало зростання ціни на бензин та дизельне паливо на тлі зростання цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-