Нацбанк перейшов на модернізовану Систему електронних платежів

Нацбанк перейшов на модернізовану Систему електронних платежів

Укрінформ
Національний банк України 3 листопада 2017 року впровадив у експлуатацію нове модернізоване покоління державної системи електронних міжбанківських розрахунків.

Як зазначається в прес-релізі на сайті регулятора, впровадження нового третього покоління СЕП (далі – СЕП-3) пройшло успішно та не вплинуло на якість обслуговування банками своїх клієнтів. Протягом банківського дня 3 листопада 2017 року в СЕП-3 було оброблено 1,22 млн платежів на загальну суму понад 79,7 млрд грн.

“Впровадження СЕП-3 є однією зі складових Стратегічної програми розвитку інформаційних технологій Національного банку України, яка спрямована на розвиток і удосконалення сервісів та ІТ-інфраструктури як для внутрішніх завдань Національного банку, так і насамперед для тих послуг, що Національний банк надає банківській спільноті України", – прокоментував директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

Також він розповів, що сутність інноваційної СЕП-3 полягає в її істотному оновленні на базі провідних сучасних інформаційних технологій. Архітектуру СЕП перебудовано на засадах промислового середовища серверів додатків IBM WebSphere, промислових стандартів JEE та транспортної системи Національного банку України на базі WebSphere MQ.

Читайте також: НБУ прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу на рівні $4 мільярдів

Характерними рисами модернізованої системи є підвищена продуктивність роботи, яка досягається за допомогою горизонтальної та вертикальної масштабованості; сучасні промислові рішення для резервування та відновлення роботи; висока відмовостійкість та катастрофостійкість на базі використання віртуального середовища та хмарних технологій Національного банку; висока безпека; цілісність даних та коду; підтримка транзакційності на рівні серверів застосувань.

“Завдяки цьому принципово підвищено якість роботи, продуктивність і рівень надійності функціонування СЕП, створено підгрунтя для подальшого її розвитку, а саме переведення її на міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями і впровадження нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів", – зазначив Нагорнюк.

Як зазначається в релізі, СЕП -  єдина системно важлива платіжна система в Україні, яка  на сьогодні повністю задовольняє потреби вітчизняної банківської системи в міжбанківських переказах у національній валюті та стабільно виконує свої  функції уже понад 20 років.

Станом на 1 жовтня 2017 року учасниками СЕП були 187 установ, із них 93 – банки України; 66 – філії банків України; 27 – Державна казначейська служба України та її органи; 1 – Національний банк України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-