НБУ прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу на рівні $4 мільярдів

НБУ прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу на рівні $4 мільярдів

901
Ukrinform
У 2017 - 2019 роках дефіцит поточного рахунку платіжного балансу збережеться на рівні близько 4 млрд дол. США.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2017 - 2019 роках збережеться на рівні близько 4 млрд дол. США», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що сприятливі умови торгівлі, підвищення продуктивності в аграрному секторі, а також зростання в країнах, які є основними торговельними партнерами України, зумовлять зростання вітчизняного експорту. Зокрема, після суттєвого зростання цін на чорні метали у 2017 році вони залишатимуться високими у 2018 - 2019 роках. Поволі зростатимуть світові ціни на зернові на тлі скорочення обсягів виробництва в умовах сталих обсягів споживання.

Однак підвищення внутрішнього споживчого і інвестиційного попиту, а також потреба в зовнішніх джерелах поставок енергоресурсів і надалі будуть стимулювати зростання імпорту.

Читайте також: Нацбанк прогнозує цього року $2 мільярда прямих іноземних інвестицій

Також очікується збільшення репатріації дивідендів у 2017 році (на 0,9 млрд дол. США порівняно з попереднім роком) у результаті поліпшення фінансових результатів підприємств з іноземних капіталом та пом'якшення адміністративних обмежень на виплату іноземним інвесторам дивідендів. Очікується, що у 2018-2019 роках тенденція до збільшення виплат за нарахованими дивідендами збережеться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>