НБУ: Банківська система прибуткова за підсумками трьох кварталів цього року

НБУ: Банківська система прибуткова за підсумками трьох кварталів цього року

1345
Ukrinform
За січень-вересень 2017 року чистий прибуток після оподаткування банківської системи становив 1,41 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«За дев'ять місяців 2017 року чистий прибуток після оподаткування банківської системи (банків, що були платоспроможними на 30 вересня 2017 - ред.) становив 1,41 млрд грн. За підсумками першого півріччя цього року система демонструвала збиткову діяльність - на 1 липня чистий збиток становив 1,85 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Поновлення прибуткової діяльності відбулося завдяки забезпеченню банками у третьому кварталі 2017 року позитивного фінансового результату у розмірі 3,25 млрд грн. Позитивно вплинуло на прибутковість сектору суттєве зменшення у третьому кварталі відрахувань банками до резервів - 6,18 млрд грн, удвічі менше аналогічного показника за другий квартал поточного року. Серед інших позитивних тенденцій третього кварталу 2017 року - зростання чистого процентного доходу за операціями з населенням, а також чистих комісійних доходів від розрахунково-касового обслуговування. У звітному періоді відсоткові ставки за кредитами населенню незначно скоротилися, але меншими темпами, ніж відбувалося зниження ставок за депозитами. Серед груп банків за дев'ять місяців цього року прибуткову діяльність продемонстрували державні банки - 2,15 млрд грн (без урахування Приватбанку) та банки з приватним капіталом - 0,91 млрд грн. Банки з іноземним капіталом отримали чистий збиток 0,03 млрд грн через збиткову діяльність банків з державним російським капіталом, сукупний фінансовий результат яких склав - 6,28 млрд грн.

Читайте також: Нацбанк трохи послабив офіційний курс гривні

Із 88 платоспроможних станом на 1 жовтня 2017 року банків 71 за підсумками дев'яти місяців був прибутковим із сукупним чистим прибутком у розмірі 12,41 млрд грн, 17 банків - збитковими зі сукупним чистим збитком у 10,98 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>