Французька Engie готова сприяти розвитку нафтогазового сектору України

Французька Engie готова сприяти розвитку нафтогазового сектору України

497
Ukrinform
Французький енергетичний гігант Engie готовий всебічно сприяти розвитку нафтогазового сектору України, в тому числі - створенню гнучкого ринку газу. 

Відповідні домовленості були озвучені під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з виконавчим директором Engie Ізабель Кошер, інформує Урядовий портал.

«Довгий час нафтогазова сфера була зовсім закритою (для інвесторів та компаній-партнерів). Після зміни політики держави та запровадження нових технологічних та інноваційних рішень ми змогли змінити тренд. І наше завдання сьогодні полягає в тому, аби Україна перетворилася з країни-імпортера в енергонезалежну країну. Для цього ми маємо бути більш відкритими, змінити систему регуляції, залучати інвестиції та технології», - сказав Гройсман.

Він привітав рішення Engie взяти участь у розбудові нафтогазового комплексу України і підтримав думку виконавчого директора компанії про те, що забезпечення держави власними енергоресурсами  – це питання енергетичної безпеки.

Читайте також: Китайський нафтовий гігант відкрив "дочку" в Україні

При цьому представники французької компанії підтвердили готовність сприяти розвитку нафтогазового сектору України. 

«Ми відзначаємо амбітність реформ, передусім у нафтогазовому секторі, які заявляє ваш уряд. Наша мета в Україні – збільшувати місцеве виробництво газу, аби зрештою Україна стала експортером і постачальником газу. І ми готові супроводжувати вашу країну на шляху реформ», - сказала Ізабель Кошер.

За розрахунками уряду, Україна за 5 років може стати експортером газу. Розвідані поклади палива становлять не менше 1 трлн кубометрів, активно діючими є близько 100 свердловин. З 2016 року уряд поступово реалізує політику нарощування власного видобутку палива. З початку поточного року збільшення видобутку становить 3,7%.

Свого часу Engie була однією з перших компаній, яка започаткувала процес доставки газу в Україну по західних напрямках і наразі забезпечує до 20% таких поставок. Ринок України є одним із стратегічних для компанії, і наразі керівництво енергогіганта опрацьовує можливості подальшого співробітництва з Києвом по проектах збільшення видобутку газу на території нашої держави. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-