Для відкриття ринку газу треба вирішити ще три питання - Кістіон

Для відкриття ринку газу треба вирішити ще три питання - Кістіон

Укрінформ
Для відкриття ринку газу, щоб побутові споживачі мали змогу самостійно вибирати постачальника, залишається вирішити три ключові питання – ліквідувати монополію НАК «Нафтогазу», монетизувати субсидії та підвищити рівень життя українців.

Про це на зустрічі з директором Секретаріату енергетичного співтовариства Янезом Копачем сказав віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон. 

За його словами, вільний ринок формується там, де відсутня монополія. Тому допоки в "Нафтогазі" будуть зосереджені видобуток, транспортування та зберігання газу, негайно лібералізувати ринок газу неможливо.

"На даний час уже працює вільний ринок газу для промисловості та споживачів бюджетної сфери, ми напрацювали рішення щодо монетизації субсидій на рівні надавачів комунальних послуг як перший етап до повної монетизації субсидій, поступово крок за кроком підвищуємо соціальні стандарти для українців. На фінішну пряму вийшла і чи не найголовніша реформа енергетичної галузі – анбандлінг "Нафтогазу", - наголосив Кістіон.

Анбандлінг або виділення оператора газотранспортної системи та підземних газових сховищ зі складу групи НАК "Нафтогаз України" - одна з головних вимог 3-го Енергетичного пакету ЄС, над чим уряд зараз і працює, зазначив віце-прем’єр-міністр.

Читайте також: Данилюк назвав "спекуляціями" розмови про розірвання співпраці з МВФ

"Ми уже створили незалежного оператора української газотранспортної системи – ПАТ "Магістральні газопроводи України". Затверджено план корпоративного управління цієї компанії, вирішено питання її фінансування, розпочато відбір незалежних директорів. Залишається завершити процес передачі активів Укртрансгазу новому оператору ГТС, отримати ліцензію і сертифікацію. І це все реально буде зробити після Стокгольмського арбітражу", - запевнив Кістіон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-