Нафтогаз розпочав перший етап відокремлення функції оператора ГТС

Нафтогаз розпочав перший етап відокремлення функції оператора ГТС

Укрінформ
НАК «Нафтогаз України», якій належить 100% акцій ПАТ «Укртрансгаз», погодила проведення внутрішньої реорганізації Укртрансгазу з метою створення в його структурі філії «Оператор ГТС України». 

Про це Укрінформу повідомили з Департаменту з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». 

"Реорганізація є практичним кроком до виділення функції оператора ГТС («анбандлінгу»), що передбачено постановою КМУ від 01.07.2016 №496. У цій філії Укртрансгазу будуть сконцентровані всі бізнес-процеси, активи і фахівці, що необхідні і достатні для забезпечення транспортування природного газу територією України. Після повного юридичного відокремлення від Нафтогазу цей підрозділ зможе пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог ЄС", - йдеться у повідомленні.

Нафтогаз і Укртрансгаз представили план внутрішньої реорганізації Укртрансгазу Секретаріату Енергетичного співтовариства та отримали схвалення європейського органу, уповноваженого оцінювати, наскільки впроваджувані реформи ринку газу відповідають міжнародним зобов'язанням України.

«Запропонована внутрішня реструктуризація – це дуже правильний і перший реальний крок у напрямку відокремлення оператора ГТС, який ми бачимо з української сторони. Цей крок роблять люди, які краще за інших знають процес, і це допоможе уряду належним чином завершити виділення оператора», – заявив голова Секретаріату Енергетичного співтовариства Янеш Копач.

У рамках філії будуть побудовані і відпрацьовані всі необхідні функції оператора ГТС, що має забезпечити поступову і безпроблемну передачу транспортування газу окремій юридичній особі відповідно до постанови КМУ №496. Проведення внутрішньої реорганізації перед юридичним відділенням оператора забезпечить безперебійне транспортування газу споживачам в Україні та ЄС в процесі анбандлінгу.

«Транзит до Європи і транспортування газу до українських споживачів не можна зупинити ні на один день, це відповідальність усіх учасників процесу. Щоб виділення оператора з групи Нафтогаз пройшло максимально гладко для споживачів, ми підготували план практичних кроків на основі успішного досвіду інших країн. Саме ці кроки підтримав секретаріат», – каже голова правління НАК Андрій Коболєв.

Читайте також: Втручання уряду в роботу Нафтогазу виправдане - експерт

Запропонований підхід став результатом багатомісячної роботи фахівців Нафтогазу, Укртрансгазу і експертів міжнародної консалтингової компанії PwC, яка має великий досвід з проведення аналогічних проектів у Польщі, Німеччині та Греції. Це рішення було також погоджено наглядовою радою Нафтогазу.

Під час проекту з PwC був також підготовлений перелік активів, який передбачений планом анбадлінгу, відповідає всім вимогам для роботи і майбутньої сертифікації оператора ГТС, і який дозволить вчасно провести відокремлення цієї функції.

Нагадаємо, для того, щоб Україна виконала зобов'язання з відокремлення оператора ГТС (анбандлінгу), оператор ГТС має бути виділений в юридичну особу, не пов'язану ні з Нафтогазом, ні з іншими підприємствами, які займаються видобутком і генерацією енергії. Також необхідно виконати інші вимоги, передбачені постановою КМУ №496. Зокрема, Кабінет міністрів доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості створити і наповнити структуру корпоративного управління ПАТ «Магістральні газопроводи України», а також передати іншому керуючому корпоративні права підприємств електрогенерації (ПАТ «Укргідроенерго» і ПАТ «Енергоатом»).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-