Без маніпуляцій в облгазах Фірташ не був би мільярдером - експерт

Без маніпуляцій в облгазах Фірташ не був би мільярдером - експерт

Укрінформ
Без маніпуляції із обсягами газу на підприємствах облгазу Дмитро Фірташ не був би мільярдером. 

Таку думку в інтерв'ю Укрінформу висловив президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

"Без маніпуляції з газом облгази не були б облгазами, а Фірташ не був би мільярдером", - заявив Михайло Гончар, коментуючи провадження за фактом розкрадання 9,81 мільйона кубометрів газу посадовими службовими особами "Кіровоградгаз".

Експерт вважає, що раніше це не бралося до уваги тому, що так система була влаштована, і так вона мала працювати.

На думку Гончара, "тепер ситуація може змінитися. Але проблема не тільки у Фірташі. Він верхівка піраміди певної. Вся ж та система працювала, маючи і рядових виконавців".

Коментуючи майбутнє Дмитра Фірташа, Михайло Гончар сказав: "Росія робить в Австрії все можливе, і поки що їй це вдавалося, щоби Фірташ не потрапив за океан. Понад те, адвокатська група, яка обслуговує Фірташа - там не тільки колишній міністр юстиції Австрії Дітер Баумдорфер, але й колишній міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертофф та екс-прокурор Чикаго Ден Вебб. Вони робили відчайдушну спробу домогтися зняття американських претензій до формально українського олігарха весною цього року, з огляду на те, щоб показати новій адміністрації США, що у справі Фірташа немає теми для американської юстиції".

Читайте також: У ГПУ пояснили, чому Фірташ найближчим часом не повернеться в Україну

За словами експерта, адвокатська група підготувала спеціальний документ на понад півсотні сторінок обгрунтування, що ця справа для Штатів не має жодного значення. Але, зазначив Гончар, "аргументація не пройшла".  

"Претензії до Фірташа йдуть не по лінії виконавчої влади США, а по лінії судовій, яка є незалежною від чинної адміністрації Трампа. Вся аргументація була відхилена, і зараз, з огляду на те, що екстрадиція в Іспанію тепер Фірташу вже не загрожує, іспанська перепона знята. Припускаю, що цьогорічне Різдво Фірташ може зустріти в менш комфортних умовах з того боку Атлантики", - резюмував експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-