Гройсман каже, що не піде

Гройсман каже, що не піде "на поступки із совістю" у питанні бюджету-2018

424
Укрінформ
Кабінет міністрів вчасно подав до Верховної Ради проект державного бюджету на 2018 рік і готовий до всебічного діалогу по ключових аспектах документа.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з експертами, присвяченій обговоренню проекту бюджету, повідомляє Урядовий портал.

"Бюджет опублікований, вже є коментарі, і я буду дякувати за поради й оцінки. Хочу, аби ми вийшли на якісний документ для ухвалення у другому читанні й у цілому. Чим раніше ми це зробимо, тим буде краще для держави. Ми повністю відкриті. За пріоритети бюджету я готовий боротися і доводити свою позицію, а технічні питання – будь ласка, давайте дискутувати. Ми тестуємо й коригуємо свої рішення в такому діалозі", - сказав Гройсман.

Він нагадав основні аспекти бюджету та макропоказники, на яких розрахований документ. Зокрема, Кабмін закладає прогноз зростання економіки в 2018 році на 3%, інфляції – 7% і дефіциту – 2,7% ВВП. Разом з тим заплановані доходи бюджету – понад  1 трлн грн, ріст мінімальної заробітної плати – до 3723 грн. Зростання  видатків по соціальних програмах, у тому числі по програмі субсидій – до понад 122 млрд грн. Безпека й  оборона – не менше 5% ВВП, у тому числі армія – не менше 3%. Бюджет дорожніх робіт – 44 млрд грн, у тому числі  4 млрд грн на дорогу "Львів – Одеса" через Вінницю, Умань, Миколаїв і Херсон.

Читайте також: Гройсман пояснив, як євробонди на $3 мільярди “розвантажать” бюджет

Розвиток агросектору має стати точкою росту. Загальне асигнування на галузь на 2018 рік – 7,3 млрд грн, у тому числі 1 млрд грн на програму розвитку фермерства, 1 млрд грн на програму компенсації вартості техніки українського виробництва, 2 млрд на програму підтримки тваринництва і побудову нових комплексів. До кінця року, як очікують в уряді, буде сформована й узгоджена програма кредитування аграріїв з боку державних банків.          

Окрема увага бюджету – освіті, і передусім зростанню на 25% зарплат вчителів, медицині в частині продовження започаткованих цього року програм та змін, науці й культурі. 

"Де я бачу ризики? На місцях. Там більше ресурсів, але відповідальність треба підтягувати. А наш бюджет – так, дуже амбіційний. І нам треба ставити високу планку. На що я готовий піти заради ухвалення документа? Можливо, можу погодитися на пріоритетне фінансування окремих галузей. Але на поступки із совістю – не піду ніколи", - підкреслив глава уряду.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-