Укрнафта просить НАБУ "притягнути" керівництво Держгеонадр

Укрнафта просить НАБУ "притягнути" керівництво Держгеонадр

1354
Ukrinform
ПАТ "Укрнафта" просить Національне антикорупційне бюро розслідувати дії Державної служби геології та надр України, які призвели до заподіяння шкоди в особливо великих розмірах.

Про це повідомляється на сайті компанії. 

"ПАТ «Укрнафта» звернулося до Національного антикорупційного бюро України з проханням розслідувати факти зловживання службовим становищем з боку колишнього керівника Держгеонадра Миколи Бояркина та чинного т.в.о. голови Держгеонадра Олега Кирилюка, пов’язані із незаконними діями регулятора щодо непродовження строків 9 спецдозволів ПАТ «Укрнафта», дія яких закінчується в 2017 році", - зазначили в "Укрнафті".

Зазначається, що колишній та чинний керівники Держгеонадр неодноразово протиправно повертали документи ПАТ «Укрнафта» на продовження строків дії спецдозволів з огляду на наявність у компанії податкового боргу. 

"Керівництво Держгеонадра безумовно усвідомлювало той факт, що такі дії призведуть до зупинки видобутку вуглеводнів та, як наслідок, до заподіяння шкоди в особливо великих розмірах не тільки компанії, а й безпосередньо державі", - підкреслили в компанії.

Читайте також: Гройсман вимагає змін в Держгеонадрах: система - абсолютно непрозора

Як стверджують в "Укрнафті", незаконні дії Держгеонадр вже призвели до зупинки видобутку нафти і газу на низці родовищ компанії, втрати 17% видобутку нафти і газу, скорочення обсягів виробництва скрапленого газу і практично повної зупинки Гнідинцівського газопереробного заводу. «Укрнафта» вже оголосила про вимушене скорочення інвестиційної програми і можливе скорочення 1500 робочих місць. Зупинка видобутку залишила без газу напередодні опалювального сезону близько 50 тисяч людей у 8 населених пунктах Сумщини.

Також в заяві вказується на те, що вчиняючи вищевказані протиправні діяння, керівництво Держгеонадр свідомо проігнорувало постанову Окружного адмінсуду м. Києва (від 11.11.2016 у справі №826/15532/16), залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адмінсуду від 17.01.2017 та ухвалою Вищого адмінсуду України від 23.05.2017, якою можливість відмовляти в продовженні строку дії спецдозволів через наявність у надрокористувача податкового боргу визнана незаконною, а відповідний пункт 15 Порядку видачі спецдозволів (№615) скасований.

У листопаді 2016 року і березні 2017 року компанія подала два позови про продовження 3 спецдозволів (Заводівське, Коржівське і Козіївське) і 6 спецдозволів (Південно-Панасівське, Анастасівське, Артюхівське, Рибальське, Качалівське і Липоводолинське родовища). Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив обидва позови компанії, зобов’язавши Держгеонадра продовжити на 20 років і видати компанії вказані спецдозволи. 3 серпня 2017 року після розгляду в апеляційній інстанції вступило в силу судове рішення щодо Заводівського, Коржівського і Козіївського родовищ. Апеляційне провадження у другій справі очікується в вересні.

Держгеонадра відмовились добровільно виконувати рішення суду, що набрало законної сили; 11 серпня Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження. Попри це, станом на 7 вересня 2017 року рішення суду залишається невиконаним, жоден із спецдозволів «Укрнафти» не був продовжений.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-