Цьогоріч капітальні інвестиції зросли на 22,5% - Dragon Capital

Цьогоріч капітальні інвестиції зросли на 22,5% - Dragon Capital

830
Ukrinform
У першому півріччі 2017 року капітальні інвестиції зросли у реальному вираженні на 22,5% р/р, прискорившись з 21,4% у 1 кварталі поточного року.

Про це йдеться у коментарі інвестиційної компанії Dragon Capital, який переданий у розпорядженні Укрінформу.

"Капітальні інвестиції зросли в реальному вираженні на 22,5% р/р у першому півріччі 2017 г, прискорившись з 21,4% у 1 кв. 17. У номінальному вираженні, капітальні інвестиції становлять $5,8 млрд. в еквіваленті, на 23% вище від р/р", - йдеться у повідомленні.

У Dragon Capital зазначають, що опубліковані дані підтверджують, що інвестиційна активність у другому кварталі 2017 р. залишилася на високому рівні, сприяючи відновленню економіки. Як і раніше, основними драйверами зростання інвестицій були підприємства сільського господарства і промисловості, хоча темпи зростання їх капіталовкладень сповільнилися до 41% і 24% р/р, порівняно з 58% і 29% відповідно у першому кварталі поточного року. Проте, на ці два сектори припадають дві третини всього зростання інвестицій у першому півріччі та половина їх обсягу у номінальному вираженні (с/г виробники інвестували $0,9 млрд, а промислові підприємства - $1,9 млрд). Серед галузей промисловості найбільший вклад зробили видобуток нафти і газу, металургія, а також виготовлення дерев'яних виробів. Окрім сільського господарства і промисловості, зростанню інвестицій сприяли підприємства будівельної та транспортної галузей: зростання на 17% і 35% р/р відповідно.

Читайте також: Dragon Capital: Поліпшення рейтингу - позитив перед поверненням на ринок єврооблігацій

Істотне зростання капітальних вкладень у будівельній, транспортній, нафто- і газовидобувній галузях відображає збільшену роль державного сектора в інвестиційній активності. Так, частка капінвестицій, профінансованих за рахунок бюджетних коштів, майже подвоїлася р/р, до 6,8%, найвищого рівня за перше півріччя з 2012 р. Окрім зростання капітальних витрат бюджету, збільшилися інвестиційні програми окремих держпідприємств, таких як Укрзалізниця і Укргазвидобуток, що, у свою чергу, стало можливим завдяки деяким структурним реформам. Проте, власні кошти підприємств залишилися основним джерелом фінансування інвестицій з часткою 74%. Частка банківських кредитів становить 5,2%, а іноземних інвесторів - лише 1,5%.

"Ми сподіваємося, що зростання інвестицій цього року залишиться високим і буде ключовим чинником зростання ВВП разом зі споживанням домогосподарств. Але, наступного року ймовірне уповільнення інвестиційної активності на тлі збільшеної невизначеності перед виборами 2019р.", - зазначають у Dragon Capital.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>