Суд скасував накладений АМКУ штраф на «Укртатнафту» та «НПК Галичина»

Суд скасував накладений АМКУ штраф на «Укртатнафту» та «НПК Галичина»

Укрінформ
Господарський суд Києва задовольнив позови ПАТ «Укртатнафта» і «НПК Галичина» і скасував накладений на них АМКУ штраф у 1,3 млрд грн за спотворення результатів нафтових аукціонів ПАТ «Укрнафта». 

Про це йдеться на сайті єдиного державного реєстру судових рішень. 

Господарський суд міста Києва постановив повністю задовольнити позов ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» та визнав недійсними рішення Антимонопольного комітету України від 23 березня 2017 року №126, яким комітет визнав, що «Укртатнафта» спільно з ПАТ «НПК-Галичина», ТОВ «Котлас», ТОВ «ТД Прикарпаттянафтотрейд» та ТОВ «Гарант-УТН» спотворювали результати аукціонів з продажу нафти і газоконденсату «Укрнафти» і компаній, що працюють з нею за договорами про спільну діяльність, на «Українській міжбанківській валютній біржі» (УМВБ). 

АМКУ встановив змову учасників торгів на 5 аукціонах (№197, 197Д, 198, 199 і 200), які проходили в березні-липні 2015 р. зокрема, «Укртатнафта» була оштрафована на 1 млрд грн, «НПК Галичина» - на 326,9 млн грн.

Комітет аргументував тим, що ресурс на всіх торгах продавався виключно за стартовою ціною, а інші учасники торгів «навіть не намагалися підняти свою карту на збільшення кроку аукціону». Суд відхилив дане твердження, оскільки «комітет не встановив, яким саме способом учасники торгів могли погоджувати свою поведінку, здійснювати обмін інформацією та координувати дії».

Суд також відхилив твердження АМКУ про пов'язаність між собою всіх учасників торгів - «Укртатнафти», «НПК Галичина», «Прикарпаттянафтотрейд», «Котлас», «Галнафта», «Гарант-УТН». Наприклад, аргумент комітету, що член правління «НПК-Галичина» одночасно є заступником головного інженера «Укртатнафти» суд відхилив, оскільки «Укртатнафта» «надала належні докази неможливості впливу цієї людини на прийняття компанією будь-яких рішень про участь в нафтових аукціонах» .

Читайте також: Антимонопольний комітет: МАУ отримувала непрозорі знижки від "Борисполя"

Нагадаємо, що саме на цих аукціонах (у березні-липні 2015 р.) «Укрнафта» фактично безкоштовно передала свою нафту, істотно наростивши дебіторську заборгованість. Сумарно на вищезазначених 5 аукціонах ТОВ «Котлас», «Прикарпаттянафтотрейд», «Гарант-УТН» і «Галнафта» купили і не оплатили нафти на 6,6 млрд грн. Тільки через рік, у липні 2016 р. «Укрнафта» звернулася до суду до цих компаній (а також до «Техтрейд груп», що купила нафту на серпневому аукціоні в 2015 р.) по стягненню сумарно 7,6 млрд грн боргів. Незважаючи на ряд судових рішень, гроші в «Укрнафту» так і не повернуті, а НАБУ проводить розслідування у справі розкрадання цих коштів.

ПАТ «Укртатнафта» - найбільший в Україні нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн т. У жовтні 2007 р. оперативний контроль над «Укртатнафтою» встановила група «Приват».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-