Суд визнав незаконним виведення Укрзалізниці з підпорядкування Мінінфраструктури

Суд визнав незаконним виведення Укрзалізниці з підпорядкування Мінінфраструктури

Укрінформ
Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним рішення Кабінету міністрів щодо виведення ПАТ "Укрзалізниця" з підпорядкування Міністерства інфраструктури України.

Про це у Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Сьогодні представники Мінінфраструктури отримали судове рішення, відповідно до якого суд визнав незаконним рішення КМУ про передачу ПАТ "Укрзалізниця" з підпорядкування Мінінфраструктури. Відповідну постанову прийнято сьогодні Окружним адміністративним судом м. Києва, який визнав незаконною та нечинною постанову Уряду від 18.01.2017 № 52 "Про внесення змін до Статуту ПАТ "Укрзалізниця". Після набрання законної сили таким судовим рішенням Укрзалізниця повернеться додому», - зазначив Омелян.

За його словами, суд також дійшов до висновку про протиправність дій Мінекономрозвитку в частині підготовки та внесення на розгляд уряду проекту зазначеної постанови. 

Судом, як поінформував Омелян, встановлено численні порушення законодавства, зокрема непогодження проекту постанови із зацікавленими органами влади, непроведення правової експертизи Мін'юсту. «Крім того, проект не розглядався на засіданні урядового комітету та не включався до порядку денного чергового засідання КМУ. За результатами судового розгляду суд визнав виключне право Мінінфраструктури на розроблення проектів актів про внесення змін до Статуту ПАТ "Укрзалізниця", як міністерства, компетенція якого у таких питаннях є домінуючою»,  - уточнив він.

Читайте також: Суд передав Укрзалізниці 1000 арештованих "напіввагонів Клименка"

Як повідомлялося, 18 січня Кабмін вивів ПАТ "Укрзалізниця" з підпорядкування Міністерства інфраструктури і передав в управління уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-