На ЧАЕС проводять "холодні тести" сховища відпрацьованого ядерного палива

На ЧАЕС проводять "холодні тести" сховища відпрацьованого ядерного палива

1884
Ukrinform
На Чорнобильській АЕС розпочато перший етап комплексних випробувань Сховища відпрацьованого ядерного палива для зберігання палива, вилученого з 1,2 та 3 блоків ЧАЕС.

На даний час проводяться так звані "холодні тести" - з використанням імітаторів відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ), повідомила Укрінформу прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

"1 серпня 2017 року розпочато перший етап комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ). Роботи проводяться відповідно до Програми випробувань, узгодженої Держатомрегулювання України", - йдеться у повідомленні.

"Холодні" випробування передують проведенню "гарячих" випробувань та введенню в експлуатацію СВЯП-2.

"Введення в експлуатацію нового сховища підвищить рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської станції. Сховище розраховане на довготривале зберігання протягом 100 років. На сьогодні зберігання відпрацьованого ядерного палива здійснюється у сховищі відпрацьованого ядерного палива "мокрого" типу (СВЯП-1), термін експлуатації, якого завершується у 2025році", - пояснив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Читайте також: Уряд погодив добудову "ядерного" сховища в Чорнобилі за гроші ЄБРР

"Холодним" випробуванням передувала тривала і складна робота з виконання будівельно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт, проведення індивідуальних (приймальних) випробувань обладнання, комплексне випробування допоміжних систем, а також виконання комплексного випробовування однієї з найважливіших для роботи об'єкта системи - системи поводження з транспортним контейнером.

Як повідомляв Укрінформ, "гарячі" випробування СВЯП-2 з відпрацьованим ядерним паливом заплановано на грудень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-