Зміни до бюджету передбачають кошти на зброю та житло для бійців - Президент

Зміни до бюджету передбачають кошти на зброю та житло для бійців - Президент

Укрінформ
Внесені до державного бюджету 2017 року зміни забезпечать фінансування кількох важливих напрямків в оборонному секторі України.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час підписання Закону «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, яким передбачається, в тому числі фінансування сектору оборони, повідомляє прес-служба глави держави.

“Захисту від російської агресії потребує Україна, українська земля. Наші Збройні сили, які зараз користуються найбільшим рівнем довіри, потребують належного рівня фінансування. І ми це робимо як із загального фону бюджету, так і в першу чергу за рахунок спецфонду, конфіскату, який надійшов зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету (повернення коштів, вкрадених колишніми високопосадовцями попередньої влади – ред.)”, - сказав Порошенко.

Читайте також: Порошенко підписав зміни до держбюджету-2017

За словами Президента, значна частина коштів буде спрямована на будівництво заводу із виготовлення боєприпасів: “На сьогоднішній день ми маємо будувати сучасний завод, який би забезпечив боєприпасами різного гатунку українські Збройні сили”.

Другим напрямком фінансування є забезпечення постановки на озброєння в українську армію декількох надзвичайно важливих типів озброєння, зокрема танків “Оплот”.

Крім того, йдеться про закупівлю засобів радіоелектронної боротьби, безпілотних літальних апаратів. На належному рівні залишатиметься і фінансування виробництва ракет, запевнив Порошенко.

“Ми готові до виробництва нових українських ракет, які добре пройшли випробування”, - констатував він.

Законом передбачено також забезпечення соціального захисту військовослужбовців. Зазначається, що Президент доручив спрямувати мінімум 1 мільярд гривень на нову житлову програму з будівництва житлового фонду для військових-контрактників. “Це підвищить мотивацію йти на контрактну армію”, - зазначив Глава держави.

Президент також повідомив, що найближчим часом буде завершена комплектація контрактної армії. “Мені приємно повідомити, що Збройні сили сьогодні мають можливість вже вибирати кого брати з контрактників, а кого ні. Буде продовжено набір лише на окремі військові спеціальності і на офіцерські посади”, - зазначив глава держави, констатуючи значне підвищення якості Збройних сил.

Міністр оборони України Степан Полторак, який був присутній під час підписання цього закону, назвав документ дуже важливим, який, зокрема, дозволить “почати вирішувати стратегічне завдання щодо забезпечення боєприпасів”. “Маємо бути незалежними від закупівлі боєприпасів і поставок з інших країн світу. Це рішення є дуже важливим. Закупівля танків “Оплот” і виробництво ракет дає можливість нам додавати сили нашому військово-промисловому комплексу”, - сказав він.

За словами Полторака, сприятиме укріпленню обороноспроможності й модернізація засобів протиповітряної оборони, на яку буде спрямовано 200 мільйонів гривень.

Важливою Полторак назвав і програму забезпечення житлом військовослужбовців за контрактом. За його словами, в першу чергу будуватиметься житло для бригад, полків і батальйонів, які беруть участь в АТО.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 липня внесла зміни до бюджету-2017. Відповідний законопроект підтримали 226 народних депутатів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-