Порошенко підписав зміни до держбюджету-2017

Порошенко підписав зміни до держбюджету-2017

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік".

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент відзначив важливість документу, адже значна частина коштів від перевиконання бюджету буде спрямована на підтримку соціально вразливих верств населення та низку пріоритетних програм.

"Ключові напрямки використання цих грошей є надзвичайно важливими. Перші, хто має отримати кошти від перевиконання бюджету – це найбідніші верстви населення. Маються на увазі, люди, які отримують субсидії. Ми маємо забезпечити, щоб в повному обсязі їх видатки були профінансовані ", - наголосив Порошенко.

Президент зазначив, що має пропозиції щодо заохочення тих отримувачів субсидій, які економлять енергоресурси задля впровадження енергозберігаючих технологій у своїх оселях. "Ті, хто економлять електроенергію, ті, хто економлять тепло, будуть мати можливість живими грошима отримати кошти, які вони можуть витратити на сплату комунальних послуг або на енергоефективність. І ця ініціатива отримала підтримку в уряді", - сказав глава держави.

За словами Порошенка, успішною є експериментальна програма, в рамках якої перевиконання надходжень від митниці, спрямовується на будівництво доріг в областях. "Ніколи за всю історію України такої кількості доріг не будувалось. І ніколи таких коштів на розвиток дорожньої мережі не спрямовувалось. При чому, це в руках, в тому числі регіональної влади. Це, в тому числі і результат політики децентралізації", - сказав Президент. Він наголосив, що вже більше 16 млрд гривень використано додатково до коштів, передбачених державним бюджетом на будівництво та реконструкцію доріг.

Третім вагомим напрямком глава держави назвав фінансування медицини на селі. "Це добра новина для селян. Депутати прислухались до моїх пропозицій і виділили 4 млрд гривень для розвитку сільської медицини", - зазначив Порошенко і наголосив на тому, що ці гроші спрямовуватимуться зі спеціального фонду держбюджету.

"Це спецфонд перейде, в тому числі і на наступний рік. Це не буде компанійщина. Це дуже добре розрахована програма захисту людей", - підкреслив він.

Президент зазначив, що перевиконання бюджету стало можливим завдяки детінізації і боротьбі з корупцією. "Кошти, які оберталися в корупційних оборудках, заведені зараз в структури державного бюджету і починають працювати на українську оборону і безпеку та на українську економіку", - заявив він. Одним з джерел фінансування вищезазначених програм також стала ефективна робота Генеральної прокуратури, адже саме завдяки їй на рахунки державного казначейства було повернуто більше 1 млрд доларів, сказав глава держави.

Читайте також: Зміни до держбюджету передбачають підвищення його доходної і витратної частин

Президент також повідомив, що будуть профінансовані заходи, необхідні для спорудження Музею Героїв Небесної сотні та створення Музею воїнів АТО, вшанування 85 річниці Голодомору в Україні та багато інших проектів.

Як зазначається в повідомленні, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів подякував главі держави за підтримку змін до державного бюджету. "Очікувало суспільство, очікували дійсно всі верстви населення. І це є підтвердження економічного зростання і в першому, і в другому кварталі 2017 року", - зазначив він. За його словами, уряд уже представив макропоказники і бюджетну політику на 2018-2020 роки, що "посилює інвестиційну привабливість нашої держави та говорить про те, що інвестиційно-інноваційний підхід до економіки стає пріоритетом для економічних досягнень".

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 липня внесла зміни до бюджету-2017. Відповідний законопроект підтримали 226 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-