Siemens чекає відповіді РФ на пропозицію викупити “скандальні” турбіни

Siemens чекає відповіді РФ на пропозицію викупити “скандальні” турбіни

Ексклюзив
Укрінформ
У Німеччині не тільки уряд, а й підприємницькі структури очікують від російської влади і бізнес-партнерів вирішення ситуації з незаконною поставкою турбін німецького концерну Siemens до анексованого Криму.

Про це сказав кореспонденту Укрінформу в Берліні виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс.

«Ми очікуємо, що проблема буде вирішена», - сказав Хармс.

На запитання, про те, яких кроків чекає Німеччина для вирішення ситуації, Хармс зазначив, що «все ще діє пропозиція Siemens викупити ці турбіни назад». Він «не зовсім розуміє», чому російська сторона відмовилася «від такого простого і вигідного всім сторонам легального вирішення проблеми». При цьому він визнає, що нині громадський резонанс вже настільки великий, що «певного негативного ефекту вже не уникнути».

Хармс зазначив, що Siemens припинив всі проекти з енергетичними компаніями з державною участю в Росії, це вимушений крок. Він нагадав, що компанія знаходиться в Росії вже 160 років, і назвав російський ринок «абсолютно ключовим» для компанії, яка дуже багато «локалізувала» на території РФ ринок не тільки турбін, а й трансформаторів, поїздів

«Компанія робить там фантастичний бізнес. І було б дуже шкода, якби цей (інцидент - ред.) завадило бізнесу», - сказав Хармс.

Читайте також: Порошенко вітає плани ЄС покарати Росію за турбіни Siemens

Згаданий скандал, визнав він, безумовно змусить інші німецькі компанії, які ведуть бізнес у Росії, насторожитися. «І це один з тих негативних ефектів, який вже настав», - сказав виконавчий директор Східного комітету німецької економіки.

На прес-конференції Хармс заявив, що німецька сторона не задоволена аргументацією російської сторони про те, що турбіни були виготовлені у РФ. Що стосується реакції Siemens, то її в Берліні вважають «абсолютно правильною», прозорою і схвалюють вжиті конкретні заходи, їх п‘ять. У німецької сторони, за його словами, не було іншого виходу як ввести санкції проти осіб, винних у «кричущому порушенні санкційного режиму», у «сумній події», яка нещодавно сталася в "невдалий час" (коли ведуться дискусії про поступове зняття санкцій).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-