НБУ довірив ПриватБанку зберігання своєї готівки

НБУ довірив ПриватБанку зберігання своєї готівки

1183
Ukrinform
Національний банк України надав ПриватБанку статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"ПАТ КБ “ПриватБанк" стало другим банком України, що зможе здійснювати операції з запасами готівки Національного банку за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки. Про це йдеться у рішенні правління Національного банку України № 460-рш від 19 липня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, Національний банк продовжує делегувати частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку - банкам, в рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, затвердженої рішенням Правління НБУ №207-рш від 11 серпня 2016 р. Це дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель. Відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 вересня 2016 року №389, центральний банк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України.

Читайте також: ПриватБанк отримав статус первинного дилера ОВДП

До участі у такому відборі допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням №389.

Раніше аналогічний статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, отримав АТ "Ощадбанк".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>