НБУ спростив умови купівлі валюти для іноземних інвесторів

НБУ спростив умови купівлі валюти для іноземних інвесторів

1786
Ukrinform
Національний банк спростив умови купівлі валюти для низки операцій.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Враховуючи поточну макроекономічну ситуацію, Національний банк України продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвіст", - йдеться в повідомленні.

По-перше, спрощено порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з ОВДП. У тому числі врегульовано випадки проведення операцій за ОВДП, що були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, які були випущені на ОВДП іноземним банком.

По-друге, для випадків, коли розрахунки зі здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнту дозволено подавати спрощений пакет документів, що є підставою для проведення цих операцій.

По-третє, унормовані випадки купівлі валюти для операцій, пов'язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов'язань  в іноземній валюті за резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором та перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

Читайте також: Нацбанк спростив правила торгівлі валютою

У Нацбанку вважають, що такі кроки не спричинять нестабільності на валютному ринку, і водночас сприятимуть полегшенню здійснення операцій з експорту, імпорту капіталу та вдосконалити нормативно-правову базу НБУ. Відповідні зміни закріплені постановою №65 від 18 липня 2017 року "Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою" і набувають чинності з 20 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>