Восени очікують на дорожню карту щодо синхронізації енергосистем України та Молдови

Восени очікують на дорожню карту щодо синхронізації енергосистем України та Молдови

651
Ukrinform
Дорожня карта процесу синхронізації енергосистем України та Молдови між ДП «НЕК «Укренерго» та ДП «Moldelectrica» шляхом підключення до європейської мережі ENTSO-E буде розроблена в найближчі 5 місяців.

Про це заявила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко на прес-конференції  «Відімкнутись від Росії: перспективи приєднання України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Надважливим буде те, щоб ми грамотно реалізували задачу віце-прем'єра Кістіона та в найближчі 5 місяців розробити дорожню карту, яка також включатиме всі заходи, які будуть покриватися на реалізацію угоди підписаної до 2020 року - це буде перша дорожня карта. Наступна дорожня карта, яка буде розроблятися після прийняття цієї - це дорожня карта до 2025 року», - сказала Бойко.

Читайте також: Один із керівників Укренерго виводив мільярди через підконтрольні компанії - Луценко

За її словами, саме ці два етапи до 2020 та 2025 року будуть критично важливі.

«Після того, як ми доб'ємо повну імплементацію ринку газу, потрібно буде максимально сфокусуватись на ринку електроенергії. Тут критично важливим буде те, щоб якісно працювали не лише міністерство та Укренерго, а й щоб повноцінно функціонував регулятор», - наголосила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості.

Довідка. ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) - європейська мережа системних операторів передачі електроенергії - організація, що на даний час об'єднує 43 системних операторів з 34 країн. У нинішньому форматі існує з 2009 року як об'єднання ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE та UKTSOA.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>