Рада ЄС затвердила тимчасові торговельні преференції для України

Рада ЄС затвердила тимчасові торговельні преференції для України

2056
Ukrinform
Рада Європейського Союзу у понеділок затвердила тимчасові торговельні преференції для України.

Про це йдеться у прес-релізі Ради ЄС.

"Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експортувати більше українських товарів до ЄС. Це наш обов'язок - підтримувати Україну та зміцнювати наші економічні і політичні зв'язки, навіть в умовах триваючого конфлікту в їх країні", - заявив міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер.

Зазначається, що заходи набудуть чинності до кінця вересня та будуть застосовувати протягом трьох років.

У прес-релізі також повідомляється, що відповідне рішення спрямоване на покращення доступу українських експортерів до ринку ЄС, зважаючи на складну економічну ситуацію та зусилля по економічним реформам, що здійснюються Україною.

Як повідомляв Укрінформ, 4 липня Європейський парламент проголосував за надання Україні додаткових торговельних преференцій на безмитний експорт деяких видів продукції.

Преференції будуть уведені на період у три роки та передбачатимуть додаткові річні квоти з нульовим митним тарифом на таку сільськогосподарську продукцію: натуральний мед (2500 тонн); томатна паста (3000 тонн); виноградний сік (500 тонн); овес (4000 тонн); пшениця (65000 тонн); кукурудза (625000 тонн); ячмінь (325000 тонн); деякі види круп (7800 тонн).

Також преференції забезпечать повне скасування мит на деяку промислову продукцію, зокрема добрива, барвники, взуття, мідь, алюміній, а також телевізійне й звукозаписувальне обладнання.

Читайте також: Україна може експортувати до ЄС вино і трюфелі

Як очікується, після завершення усіх подальших формальних процедур це рішення набуде чинності наприкінці вересня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>